Hayle Skrevet 30. mai 2006 #1 Skrevet 30. mai 2006 er det noen som vet om et fint dikt som kan passe seg å bli lest opp under vielsen? tenkte vi ville at noen vi kjenner godt skal lese opp et fint dikt i kirka, fremfor å ha en som synger solo , da vi ikke kjenner noen.
¤mtk¤ Skrevet 30. mai 2006 #2 Skrevet 30. mai 2006 Synes det høres flott ut! junikvel av Hans Børli og Lengst inne av Erling Christie er fine synes jeg!
Dubbe Skrevet 30. mai 2006 #4 Skrevet 30. mai 2006 Hovedinnlegger: Jeg har skrevet ett dikt som jeg leste opp under en vielse, utrolig fint
Hayle Skrevet 31. mai 2006 Forfatter #5 Skrevet 31. mai 2006 Gjorde du, var det et veldig personlig dikt da? hadde vært spennende å hørt :-)
Dubbe Skrevet 31. mai 2006 #6 Skrevet 31. mai 2006 Ja, de skulle gifte seg humanetisk, og lurte på om jeg ville starte seremonien med ett dikt. Syntes det var utrolig spesiellt om å få denne oppgaven. De er store fan av Johnny Cash, tekstene til han er så utrolig sårbare og bare helt fantastiske. Spesiellt "Hurt", som jeg har tatt utgangspunkt i: "Min sol, min vind...Mitt siste blad som faller av en grein på en kald høstdag. Min første blomst som spirer..vårens første tegn. En fullverdig krone av kjærlighet- bygget opp av sterke bein du er min, og jeg er fremdeles her. Jeg trenger ikke lete lenger, jeg har funnet deg. Mitt store savn er nå dekket, nå er alt godt. Du kan få mitt alt, mitt rike av kjærlighet Jeg vil ikke skuffe deg, jeg vil gi deg meg." ;)
Hayle Skrevet 1. juni 2006 Forfatter #7 Skrevet 1. juni 2006 ufattelig fint dikt!!! hadde ønsket jeg oxo kunne ha greid i skrevet slikt.... har du store innvendinger hvis vi "låner" diktet dit eller noe fra det? må bare vise dette til sambo først. må bare si du er kjempe flik til dette:-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå