lifa og Eline Skrevet 14. mai 2006 #1 Skrevet 14. mai 2006 For 1,5 år siden mistet jeg jobben i omstilling. Hadde jobbet i firmaet i 18 år og vært med på flere oppkjøp og sammenslåinger. I fjor tok jeg ett vikariet på 60 % fordi jeg tenkte det kunne være deilig å slappe litt av en stund etter ett hektisk og turbulent sisite år i firmaet jeg jobbet i. derfor har jeg pr. dags dato ingen jobb å gå tilbake til etter endt permisjon. Men saken er at min mann vil ha mer enn 5 uker med permisjon, han vil helst ha rundt 4 mnd. Det betyr jo at jeg må begynne å søke jobber nå. sendte en søknad forrige mandag og jeg ble kalt inn til inntervju? Synes det er helt utrolig at når man skriver at man er i svnagerskapspermisjon og ikke kan begynne å jobbe før utpå høsten blir man allikevel innkalt til inntervju, skal i morgen så da gjelder det å ha hellet med seg og oppføre seg riktig. Går gjennom rekruteringsselskap så jeg vet ikke hva firmaet heter men går ut fra at jeg får greie på det i morgen. Håper dere kan tenke på meg og krysse fingrene for meg i morgen kl. 14.00.
MAJA-67 Skrevet 14. mai 2006 #2 Skrevet 14. mai 2006 Gratulerer med jobbintervju ! Hvis dette er den første jobben du søker så er det jo kjempebra å bli innkalt til intervju. Jeg skal tenke på deg og krysse fingrene. Lykke til !
Attpåklatten :-)™ Skrevet 14. mai 2006 #3 Skrevet 14. mai 2006 Så spennende! Skal krysse fingrene for deg jeg:-) Og uansett så er det jo kjempeflott å bli kalt inn, som du sier, i svangerskapspermisjonen!
lifa og Eline Skrevet 14. mai 2006 Forfatter #4 Skrevet 14. mai 2006 Ja, det er den første jobben jeg søker på nå, det er litt tidlig egentlig å begynne å søke ettersom det ikke er aktuelt før i midten av sept og utover. Eline er bare 3 mnd og 1 uke enda så det frister jo ikke å beg. å jobbe, men synes ikke det er riktig at jeg skal være så egoistisk å nekte mannen min mer permisjon ettersom han gjerne vil ha mer.
hypersusmor Skrevet 15. mai 2006 #5 Skrevet 15. mai 2006 Så flott at du er kalt inn på intervju på første forsøk!! Gratulerer! Jeg skal selvsagt også krysse fingrene for deg :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå