ettbarnsmammaen Skrevet 12. mai 2006 #1 Skrevet 12. mai 2006 Er det noen her inne som har erfaring med bruk av parasoll på kombivogn? Prøver å skjerme den lille så godt jeg kan for solen når jeg er ute og triller. Har et helseteppe foran åpningen og håper at hun ikke kan bli brent av solstrålene som slipper inn gjennom hullene. Ikke noe all right å kline en fire måneder gammel baby inn med solkrem heller. Hva gjorde man før i tiden? Vi ble da ikke brent?!
Attpåklatten :-)™ Skrevet 12. mai 2006 #2 Skrevet 12. mai 2006 Jeg vil ikke bruke solkrem på vesla mi, er jo kreftfremkallende med høy faktor og lav faktor har liten hensikt på babyhud. Når jeg er ute og triller i sola, passer jeg på at vognen alltid blir trillet den veien at sola ikke skinner inn i vognen. Litt tungvint å dra vognen etter seg, men som regel så går man jo ikke rett frem i veldig lang tid så det går fint! Men en parasoll er nok supert. Vi reiser til Hellas om 4 uker og jeg må få kjøpt meg en parasoll før den tid - helt klart! Og vedr før i tiden - jo jeg ble ihvertfall brent og jeg tror de fleste jeg kjenner kan huske VARME kropper til kvelds....uff det er vondt det:-(
ettbarnsmammaen Skrevet 13. mai 2006 Forfatter #3 Skrevet 13. mai 2006 Jeg husker også at jeg ble brent, Huff, så vondt! Men da var jeg jo mye eldre. Tror ikke mødrene vår lot oss bli brent som babyer. Moren min snakker om noe tynt gasbindaktig stoff som de hadde foran på kalesjen. I butikkene har de bare insektsnett og det egner seg ikke. Har forresten fått vite at det finnes solskjermer til teutoniavognene. Skal visstnok passe på andre vogner også.
Ronja65 Skrevet 13. mai 2006 #4 Skrevet 13. mai 2006 Hei. Jeg hadde et parasoll på vognen til min eldste jente som nå er 16 år. Jeg kan huske at jeg ikke syntes det var så bra, den var mest til pynt ( hadde råååålekkker vogn:-). Et lite vindkast og den var ikke der den skulle være. Men det kan godt være at dagens parasoller er mer stabila. Det har jo hendt mye på vognfronten også. Lufthjul og lette som søren:-) Det er jo ikke så dumt:-)
moffi Skrevet 14. mai 2006 #5 Skrevet 14. mai 2006 Jeg smuste Stefan litt med solfaktor da vi var i Hellas nylig, men han ble ekkelt tørr i huden av det....Men et dilemma det der. Solstråler er jo i skyggen også-man blir brun av å oppholde seg der. Før vi reiste kjøpte jeg en svart, grei og ganske stor universalparasoll til å feste på vogna for 199,- på fru lyng. Den er leddet to steder så det er bare å bøye litt på den så skygger den bra. Personlig er jeg livredd for å dekke til vogna med helseteppe over oppslått vindskjerm. Jeg er redd for dårlig luftsirkulasjon, badstuvarme der inne og krybbedød... Kanskje jeg er litt hysterisk?
moffi Skrevet 14. mai 2006 #6 Skrevet 14. mai 2006 Rettelse: Jeg smuste ikke- snarere snuste inn Stefans gode lukt. Men i dette tilfellet var det snakk om at jeg smurte han inn=)
Attpåklatten :-)™ Skrevet 14. mai 2006 #7 Skrevet 14. mai 2006 Smuste var et ganske søtt ord da:-) Tror ikke de strålene som evt skulle komme igjennom til de små i skyggen er så farlige som midt i sola, men lav faktor er vel ikke farlig, det er de høye solfaktorene som blir typisk brukt til barn som er helseskadelige - ironisk nok:-( Velge mellom pest eller kolera liksom!
Attpåklatten :-)™ Skrevet 14. mai 2006 #8 Skrevet 14. mai 2006 Enig med deg vedr å dekke til vogna for mye - de trenger den lille luften de kan få inn i kalesjen tror jeg! Har Brio vogn og der er det temperaturmåler innerst i bagen og det blir fort 25-30 grader varmt hvis ikke jeg er påpasselig med akkurat det - å ikke tette igjen for mye. Må heller passe på hvilken vei vogna står i forhold til sol og vind!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå