Stine_ Skrevet 11. mai 2006 #1 Skrevet 11. mai 2006 Vi har veldig lyst til å ha koldtbord i vårt bryllup.. men det er ikke så mange som har det tror jeg. Det eneste negative med det er at da blir jeg ikke servert.. men nå er ikke jeg så veldig nøye på det heller.. men er veldig usikker på om vi skal ha det. hva syntes dere andre? Det er kanskje flere å flere som begynner med det?
FruMamma med nr 2 Skrevet 11. mai 2006 #2 Skrevet 11. mai 2006 Jeg tror ikke du er alene om akkurat det. Det er nok flere og flere som velger det istede for en tre retters. Det blir jo litt billigere også. Men jeg ville kanskje tenkt på hvor mange dere blir. Hvis 50-60 stk skal stå i kø for å få seg mat tar det jo fort en stund bare for å stå i køen. De som kommer til slutt får da bare "rester" om du skjønner hva jeg mener... Er det snakk om et lite bryllup, men kanskje maks 25-30 stk så hadde nok det gått greit. Men selvsagt...dette er jo en vurderingssak og ikke minst om hva dere selv vil:) Lykke til!
Embla72 Skrevet 11. mai 2006 #3 Skrevet 11. mai 2006 Syns koldtbord er en god ide jeg. Vi vurderte det selv, men går for spekemat i stedet. Blir litt samme greia med at folk må stå i kø, men jeg tror at passer man på å ha stort bord og god plass rundt så går det helt fint :-) Vi dropper forrett, men har et eget dessertbord. Tror det skal funke fint.
Anonym bruker Skrevet 11. mai 2006 #4 Skrevet 11. mai 2006 Vi skal ha tapas, blir ca 30 stk. Blir helt sikkert bra med koldtbord.
jente,jente, ? Skrevet 12. mai 2006 #5 Skrevet 12. mai 2006 vi skal ha koltbord.. vi blir 40 stk. Skal ha maten på et stort bord, og besille masse mat slik at alle får det de vil ha og at det ikke blir rester med en gang.. Tror dette kommer til å fungere greit
Anonym bruker Skrevet 12. mai 2006 #6 Skrevet 12. mai 2006 jeg hadde gjerne valgt å spise koldtbord. I fjor var jeg i et bryllup med 140gjester og det var koldtbord. Det fungete veldig bra. Det eneste som kan vere smart å tenke på er å ha et stort bord slik at du får plass til dobbelt opp med fat.(dersom det er mange gjester) For da "løser" noe av køen seg opp.. Men en slik dag er det jo ingen som har hastverk, så da gjør det heller ingenting om man bruker litt tid. Det er og mye bedre å få "trimmet litt" under måltidet..
sweden ENDELIG mamma Skrevet 12. mai 2006 #7 Skrevet 12. mai 2006 Vi giftet oss ifjor og hadde koldtbord men det vi gjorde var å legge en fat av hver på midten av bordet der gjestene sitter så de slapp å gå så mye rundt omkring det funngerte SUPERT alle koste seg og syns løsningen var helt genial )) Måtte palnlegge nøye dette med hvor mange fat det skulle være pr bord men det gikk helt fint veldig kosleig og ikke så stivt og det tror jeg folk liker Lykke til
amce Skrevet 12. mai 2006 #8 Skrevet 12. mai 2006 vi skal ha grillbuffê ( blir jo som et koldtbord bare med varm mat) da vi blir 60-70 stk har vi tenkt å løse kødannelsen ved å ha et bord på hver side av lokalet med mat på.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå