avent1 Skrevet 10. mai 2006 #1 Skrevet 10. mai 2006 Vi prøver å finne ett sove/spise mønster som passe alle i huset, men det er ikke lett. Hva gjorde dere? Lar dere babyen kjøre sitt eget løp eller "hjelper" dere til litt? Han sover godt om nettene men ikke regelmessig på dagen, kun halvtimer stort sett.
"min villemo" Skrevet 10. mai 2006 #2 Skrevet 10. mai 2006 vi har ikke laget noen mønster, det klarer de fint selv, da får du en mest harmonisk baby etter mitt syn
Fru_Pigalopp Skrevet 10. mai 2006 #3 Skrevet 10. mai 2006 i begynnelesen var det ikke lett å sfå et fast sovemønsterr syns jeg. Spisingen derimot gikk det bedre med. Allerede fra han var ca 2 mnd spiste han hver 3 time på slaget, men sov lengre økter på natta. Om det var han eller jeg som bestemte rytmen på dagtid er jeg jammen ikke helt sikker på De må jo uansett få mat hvis de er sultne da!! Når det gjelder sovemønsteret så klarer man ikke å tvinge en bebi til å sove, men man kan legge ting til rette. Før min var 6 mnd ( eller 5?) Sov han kun halvtimes-tre kvarters dubber til vilkårlige tider. Det er ikke alltid så lett å se når han er trøtt og aktivitetsnivået er like høyt uansett om han er trøtt eller ei, så han sovner ikke av seg selv på gulvet, for å si det sånn. Jeg merket at han vær trøtt og grinete og ikke fikk sove nok. Jeg begynte å prøve å få han til å sove til faste tider rundt 5-6 mnd og etter noen dager kom vi inn i et fint mønster. Å legge han på stuen er ikke lengre aktuelllt, for da våkner han og er nyskjerrig etterr kort tid. Så nå legges han i senga si på dagtid ( eller sover i vogna når vi triller tur) og sover opptil 2,5 time i strekk!! Det gjorde han ikke når han var nyfødt engang! Han er 7 mnd nå.
avent1 Skrevet 10. mai 2006 Forfatter #4 Skrevet 10. mai 2006 Joda, selvfølgelig får han mat når han er sulten:) Det er helst sovingen jeg tenker på. Han blir liksom overtrøtt ofte og jeg vil jo bare hjelpe han til å hvile seg. Han sovner IKKe av seg selv i det hele tatt. Sovner nesten ikke i vognen engang lenger. Må legge en tøybit over ansiktet hans og gynge voldsomt, hehee. Rare små unger:) Så derfor lurte jeg på om det er noen gode råd rundt rutiner.
Anonym bruker Skrevet 10. mai 2006 #7 Skrevet 10. mai 2006 babyguiden:) Ei bok som du bestiller på proklamedia.no. (ikke bli skremt av siden, for babyguiden er ikke ei halleluja bok). Jeg fikk nyss om den da jeg etter 1 mnd var utslitt etter grining, seprasjonsangst, dårlig spiserytme. Leste den og fulgte prinsippene. Ny verden her hos oss. Boken er som jeg forstår litt omdiskutert i forumet her, men jeg har prøvd den og det funker som bare det. Alle jeg har snakket med og da mener jeg ALLE, som ahr brukt den har samme oppfatning som meg. Tulla mi er et nytt menneske.
Livmor Skrevet 10. mai 2006 #8 Skrevet 10. mai 2006 Hadde selv en overtrøtt stakkar på den alderen. Det er tydelig at gutten din trenger hjelp til å sovne, så syns du skal fortsette med det du veit får han til å sove. Det gjorde jeg med vår ihvertfall. Han sovnet på trilletur så uansett vær tok jeg han med i vogna flere ganger om dagen så han fikk sove. Etter noen uker behøvde jeg ikke lenger gå å tur hver gang, han var trøtt og fant roen av seg selv. Jeg er stor tilhenger av at søvn avler søvn, og så fort han "lærte" å sove nok på dagen ble alt mye enklere.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå