Anonym bruker Skrevet 11. april 2006 #1 Skrevet 11. april 2006 Blir dere sett på som "gamle" av de yngre? Kommentarer for at dere er gammel? Føler du deg "gammel"?
Luka har 4barn♡ Skrevet 11. april 2006 #2 Skrevet 11. april 2006 Jeg føler meg i alle fall ikke gammel. Ingen som tror jeg er så gammel heller. Livet er godt og jeg koser meg. Tror ikke det er så mange som tenker at der er en gammel mamma eller ung mamma lengre. Før var de fleste på samme alder når de fikk barn, ikke alltid sånn nå.
Mummimamma:-) Skrevet 11. april 2006 #3 Skrevet 11. april 2006 Jeg har fått nr to nettopp, og er 35, snart 36. Føler meg ikke gammel og sliten i det hele tatt - det er helt topp, for jeg er så rolig. Føler ikke at jeg går glipp av noe der ute når jeg må være hjemme om kveldene. Har rast fra meg og er kjempefornøyd med et rolig familieliv. Her i Bærum er det dessuten ikke uvanlig å være "gammel" mor - på barselgruppa mi er vi 12 damer på 35-40! Aldri fått kommentarer for alderen, men er vel ikke spesielt "kjerring" i stilen heller!
Northernlights Skrevet 11. april 2006 #4 Skrevet 11. april 2006 Gamme foeler jeg meg ikke =) Kommentarene jeg faar er bare hyggelige. Alle synes det er en absolutt nydelig baby, og alle er enige i at det er helt spesielt aa bli mor igjen naar de andre barna har blitt store. Kommentarer av den negative sorten opplevde jeg bare naar jeg var gravid. Men gammel foeler jeg meg ikke, nei =) Voksen, ja. Ikke gammel.
miatittin Skrevet 12. april 2006 #5 Skrevet 12. april 2006 Føler meg ikke gammel jeg heller. Men da min store jente ,på hele tyve år!,og jeg, var på tur i byen her om dagen og møtte en bekjent av henne. Ja da kjente jeg meg faktisk litt gammel da denne bekjente spurte om dattera mi hadde fått barn....uff,uff Jeg fikk barn som 18 åring. Da kjente jeg meg helt hjelpe-løs og veldig ung og uerfaren. Så jeg vet ikke hva som er best/værst :)
Gjest Skrevet 12. april 2006 #6 Skrevet 12. april 2006 Hallo, det kan godt være at noen ser på oss som " gamle", men det har æ aldri hørt i alle fall. Mange venninner syns æ e super sprek som fikk baby igjen nå. Og helt ærlig så e det jo ikke noe problem. Æ e så dum at æ tror ikke på alder , det e bare et tall vet du.
Northernlights Skrevet 13. april 2006 #7 Skrevet 13. april 2006 For et aar siden var eldstemann paa 21 paa besoek. Vi maatte paa akutten med lillebroren hans, som er 7 aar, og sykepleieren spurte om eldste soennen min var mannen min, og faren til 7 aaringen.... DET var noe jeg aldri har opplevd foer! Selvfoelgelig ble ikke soennen min saerlig glad, selv om mor selv hadde et stort glis i fjeset resten av den dagen! :-D
lifa og Eline Skrevet 14. april 2006 #8 Skrevet 14. april 2006 Hei Jeg er 42 år og fikk 1. mann for 9,5 uke siden. Den eneste som har "tørt" å hinte til alderen min er faktisk kontordama hos gynekologen jeg har brukt. (pga. det og en annen kommentar derfra har jeg lyst til å bytte gynekolog) Var på barselgruppe der det bare var "ungdom" jeg var definitiv den eldste. Tok følge emd en av de andre hjemmover og vi kom inn på alder og hun trodde jeg bare var rundt 35 år! Og da trenger jeg jo ikke å føle meg som "gamel" mor i det hele tatt. Utover den ene kommentaren har både min mann og jeg bare fått posistive gratulasjoner. Det var til og med en som sa at når man er eldre får man søtere barn også så da er det jo bare å vente ikke sant?
snowstorm73 Skrevet 18. april 2006 #9 Skrevet 18. april 2006 Føler meg ikke gammel i det hele tatt. Syns det er deilig med å være ferdig med festing og kunne slå meg til ro uten å føle at jeg gir glipp av noe. Ikke å glemme at økonomiske forhold er mer ordnet nå enn i begynnelsen av 20åra. Tror at ungdomslige krangler -hvem får drikke, hvem kjører, han hjelper ikke til, svigermorkonflikten- tar av med hvert år som går. Min svigermor forresten ble sååååå glad at han endelig var fornøyd nok med en dame slik at han ville bli pappa.
temasti - vil ikke ha nr 4 Skrevet 19. april 2006 #10 Skrevet 19. april 2006 Har fått noen spøkefulle (og svært omsorgsfulle/varme) kommentarer fra de aller nærmeste... Og jeg føler meg ikke gammel i det hele tatt. Alder er et tall!!! Og jeg bryr meg ikke så mye om tall, jeg...
sirkusdirektøren Skrevet 23. april 2006 #11 Skrevet 23. april 2006 Jeg kjenner ikke så mange yngre, men vet at 18-åringene jeg skal tilbake å undervise mener jeg er urgammel. Men det mente de også da jeg var 25, så det tar jeg ikke så tungt. Jeg har aldri fått noen kommentar på at jeg er gammel, tvert imot. Jeg vet ikke helt hva du mener med "å føle seg gammel". Hvis du mener at jeg blir fortere sliten, er svaret nei. Men det tror jeg er fordi jeg har en veldig grei livssituasjon. Jeg tror mange blir slitne av nattevåk ol fordi de har andre bekymringer. Men jeg trener jo ikke annenhver dag lenger. Det føler jeg meg for gammel til. Det blir lange trilleturer isteden. Hvis du mener at jeg føler meg klokere, så ja. For meg har det å bli eldre gitt en ro jeg ikke hadde i 20-årene. Og det er utrolig deilig å ha den roen. Man blir mer selvsikker og trygg. :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå