Gjest Skrevet 10. april 2006 #1 Skrevet 10. april 2006 er det en egen art? har masse gule og oransje i hagen... i fjor kom jeg over noen røde, plukket med meg frøhusene og har tenkt å så dem ute, men så slo det meg at de gule og oransje vil kanskje overta fullstendig hvis jeg planter de på samme sted? Så jeg bør kanskje sette de røde på andre plasser i hagen?
Anonym bruker Skrevet 16. april 2006 #2 Skrevet 16. april 2006 Ja det er to forskjellige typer... de små du har som er gule og oransje er en variant småblomstret. Den store røde er en type opiumsvalmue og utrolig flott. Har den selv og den kommer tidlig og blomstrer også av tidlig..men den er veldig dekrativ og fantastisk når den blomstrer. jeg har plantet den i en stor "tue" sørvendt under en bjørk.Den kan spre seg slik som de små gule og oransje, så jeg hadde ikke satt den i et bed med andre planter (hvis du ikke ønsker den skal spre seg da!) Kna lett blit "ugress" i resten av bedet ditt... så sett den et sted det ikke gjør noe at den sprer seg! Kjøp den nå til våren som stauder. Plant min. tre sammen i en "tue." Den er flottere og gjør seg mer som en stor, enn ti småplanter plantet i hytt og pine.. Lykke til! God valmueklem fra vestfoldgartner:)
Gjest Skrevet 21. april 2006 #3 Skrevet 21. april 2006 Takk for svar:) I natt har det vært frost, utrolig nok, snø i morges. Så tiden er vel ikke inne ennå..
Vestlending med to, snart tre? Skrevet 29. april 2006 #4 Skrevet 29. april 2006 Blei inspirert, så no har eg gått og kjøpt meg orientvalmue. Kjekt å sjå staudane som kjem tilbake for fullt på denne tid av året
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå