Gå til innhold

Tidlig ultralyd


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! Lurer på om dere som har tatt tidlig ultralyd har tatt innvendig el. utvendig ultralyd. Jeg er 7+5 og lurer på å ta en ultalyd om ca. 3-4 uker.

Lurer samtidig på om noen av dere vet om man kan ta celleprøve når man er gravid. Tror det er 3 år siden sist, men venter selvsagt vist det kan være skadelig for babyen. Kommer uansett til å spørre gynekologen om det er trygt når man er gravid, men lurer på om noen av dere har erfaring med det.

Skrevet

Hei, jeg tok nettopp innvendig. Kjempefin opplevelse å se hjerte allerede. er nå 6+2. Det med celleprøve kan jeg ikke svare på!

God natt

Skrevet

Hva er vanlig tid for UL? Er det først i uke 18? Er uke 6 nå.

Skrevet

Vanlig er rundt uke 18.

Skrevet

hei! jeg har vært på tidlig ul hos min gynekolog i uke 8 og 10, begge ganger innvendig. første gangen tok hun celleprøve og vanlig gu samtidig, ikke noe problem.

Var helt utrolig å se det lille nurket :)

Skrevet

hadde åsså innvendig i uke 8, sist...Vanskeli å se den lille me utvendi så tidli...sir dem som kan det her:)

Skrevet

Takk for svar alle sammen! :)

Skrevet

Var på utvendig ultralyd på fredag var da 11+1 og akkurat begynt på min 12. uke. Legen sa at det var akkurat på kanten til å ta utvendig. Men vi prøvde det først og det gikk kjempefint.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...