Anonym bruker Skrevet 1. april 2006 #1 Skrevet 1. april 2006 Hvor mye av alkohol går over i morsmelken? Er det farlig hvis man ikke pumper seg hvis man har drukket noen øl?
Luguber Skrevet 1. april 2006 #2 Skrevet 1. april 2006 Alkohol forsvinner ikke ved pumping. Det forsvinner ut av melken som i blodet. Men det er en liten del som går over i melken hvis det er snakk om lite inntak, jeg ville bare ikke ammet rett etterpå.
Anonym bruker Skrevet 1. april 2006 #3 Skrevet 1. april 2006 Du har like mye promille i melka som i blodet. Skal ikke babyen få i seg noe alkohol, må du forholde deg på samme måte som ved bilkjøring. Etter ett lite glass vin, har jeg ventet 5-6timer før amming.
Anonym bruker Skrevet 2. april 2006 #4 Skrevet 2. april 2006 hehe... det er ikke såååå farlig som mange skal ha det til altså. jeg drakk 3 øl, 1 rusbrus og et glass vin en kveld og ammet 3-4 timer etterpå (eller tidligere, husker ikke helt). ungen tok overhodet ikke skade av det, men det skal selvfølgelig ikke gjenta seg likevel. ungen min var da litt over 4 mnd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå