Gå til innhold

Noen her som jobber i forsvaret?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vår eldste datter har fått lærlingplass som kokk i forsvaret og skal på rekruttskole ca 2 mnd først. Hun skal dit 1 mnd før hun fyller 18 år, det jeg lurer på er om man kan få perm for å ta oppkjøring når man er på rekruttskole? Hun kan klare seg med 1 dag perm siden hun skal være på en militærleir 45 minutter unna her vi bor..

Anonymkode: 74502...277

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ring hverdag mellom 09 og 15 så får du godt svar. Bedre at du ringer forsvaret direkte så får du et skikkelig svar (de kan søke opp på personnummer og svare spesifikt for deres tilfelle).

https://www.forsvaret.no/kontakt

Anonymkode: 37b8c...fb8

Skrevet

Ja, de kan få perm til oppkjøring.  Min sønn fikk perm til det da han var i rekrutten. Han hadde 6 timers kjøring hver vei. 

Anonymkode: dfe28...c94

Skrevet

Takk for svar 😊 Vi kan høre med forsvaret så slipper hun å lure 😊

Hi

Anonymkode: 74502...277

Skrevet

La henne spørre selv. Snart voksen og myndig.

Anonymkode: f751f...fff

Skrevet

Enig med hun over her. 

La henne ringe selv, våre vernepliktige er veldig selvstendig og det forventes at de er voksne nok til å ordne slike ting som permsøknader selv. 

Anonymkode: b5413...698

Skrevet

Mamma er man faktisk for livet. 😊

Anonymkode: 37b8c...fb8

Skrevet
Anonym bruker skrev (2 timer siden):

Mamma er man faktisk for livet. 😊

Anonymkode: 37b8c...fb8

Ja, men for de fleste er det naturlig å gjøre dem selvstendig, gradvis med alderen. At du velger noe annet, får så være. 

Anonymkode: b5413...698

Skrevet
Anonym bruker skrev (11 timer siden):

La henne spørre selv. Snart voksen og myndig.

Anonymkode: f751f...fff

Jeg regner med at hun ringer selv altså, hun pleier å ordne opp 😊

Hi

Anonymkode: 74502...277

Skrevet
Anonym bruker skrev (På 12.5.2023 den 23.05):

Mamma er man faktisk for livet. 😊

Anonymkode: 37b8c...fb8

Ja. Men om det innebærer å ordne sånt for «barnet» som nå er voksen nok til å skulle lære å skute for å ta liv i krig, så har enten du, den kommende soldaten, eller begge misforstått. Hun skal ringe selv. 

Anonymkode: 522f1...b79

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...