Gå til innhold

Dere som har mulighet til hjemmekontor - planleggingsdager


Anbefalte innlegg

Skrevet

Dere som har mulighet til hjemmekontor, fra hvilken alder på barnet sluttet dere å ta dere fri når det var planleggingsdag og heller ta hjemmekontor?

Anonymkode: 6f87b...6f0

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det kommer egentlig an på hvor travelt det er på jobb. Foretrekker å ta fri. I år blir det hjemmekontor, men vanligvis tar jeg meg fri. Har en i 2.klassen og en i 5.klassen. Blir en del iPad dessverre når jeg tar hjemmekontor.

Anonymkode: 46937...ef2

Skrevet

Har alltid tatt hjemmekontor. 

Anonymkode: 3284f...c23

Skrevet

Kommer helt an på hvor travelt det er på jobb, om ungene har noen planer eller om vi planlegger noe spesielt selv. 
 

Er det rolig på jobb og ungene har feks lekeavtaler, så kan jeg fint finne på å stå opp tidlig, jobbe 4-5 timer, så ha et par timer fri mens jeg følger 2. klassingene til kompiser, lager lunch til lekebesøk mm, for så å jobbe 3-4 timer igjen

Anonymkode: 5924a...977

Skrevet

Litt ny situasjon med heimekontor dette siste året, før har besteforeldre steppa inn eller eg har tatt fri. Men no når eg sit heime stort sett heile tida, har eg tenkt at så lenge ungen klarer seg noko lunde sjølv så jobbar eg. Med 9 åringen går det fint, ho er flink til å finne på ting sjølv og masar ikkje mykje, med 5 åringen er det meir henge på mamma når ho har møter og mykje mas, så då tar eg fri. Uansett så har eg ein såpass fleksibel jobb at eg kan sjå det litt an. Om 5 åringen plutselig finn på noko og ikkje treng meg på ei stund, kan eg jo jobbe litt innimellom og om eldste skulle trenge meg, kan eg ta pause osv.

Anonymkode: 315dc...aae

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...