Gå til innhold

Hus booket i Frankrike i sommer - avbestilling?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har booket et hus i Frankrike i to uker i sommer. Skrevet under kontrakten og betalt 2.000 kr i depositum. Resterende 15.000 kr skal betales 30 dager før avreise. Det står ingenting om avbestilling i kontrakten, og eier sier at vi ikke har lov til å avbestille selv om vi ikke skal reise før 20. juli. Kan dette være riktig? Det er tross alt nesten 120 dager til vi skal reise, og eier av huset (som er norsk) sier at vi ikke har lov til å avbestille. Synes det er så leit å skulle punge ut med 15.000 kr til i tillegg til 10.000 i flybilletter som vi ikke får tilbake.

Noen som kan noe om regler/lover rundt dette?

Anonymkode: 46c63...56e

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du må forholde deg til kontrakten og avtalen du har. Om det ikke står noe om avbestilling eller dere ikke har betalt for avbestillingsforsikring må dere nok betale 

Anonymkode: 7659d...45f

Skrevet
Akkurat nå, Anonym bruker skrev:

Du må forholde deg til kontrakten og avtalen du har. Om det ikke står noe om avbestilling eller dere ikke har betalt for avbestillingsforsikring må dere nok betale 

Anonymkode: 7659d...45f

Nettopp.

Har du mulighet, HI, til å ta bilde av kontraktet uten navn eller annen personlig info (adresse, kontonummer, osv) på?

Det er lettere å hjelpe når en vet hva det står i kontraktet.

Men uansett så er det riktig som AB over meg skrev, kontraktet er det som gjelder. Det som står i kontraktet er det dere begge to er bundet av.

Anonymkode: fbfc5...189

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...