Gå til innhold

Hva burde vi bruke på mat pr mnd?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi tok vare på alle kvitteringen for 1 mnd for å sjekke. Vi er to voksne og 3 barn. Brukte rett over 9000,-, men da er det med f.eks dopapir,bleier, shampo osv, husholdningsartikler. 

Anonymkode: 321bb...2dd

Videoannonse
Annonse
Skrevet (endret)
2 timer siden, Anonym bruker skrev:

Ingen av oss har jobb, vi er under avklaring begge 2. Melka her oppe koster 31 kr. 1,75 l tine ekstra lett melk. Vi drikker såpass sjelden alkohol (kanskje 1-2 ganger i året for mannen). Det er dette vi bruker på matbutikken pr uke. 1 kjøttdeig av billig varianten koster jo 45 kr.. Vi handler så godt som alt av billig og rimelig varianter. Prøver å ikke sløse, men blir jo 4-5 billig brus i uka, som utgjør 100 kr tilsammen, ja. Kunne sikkert klart oss med mindre. Må bare se om jeg finner ut av alle utgifter. Er dyrt med erstatning og for mini, utgjør 3-400 i uka pluss middager og grøt og smoothie til henne.. Mulig jeg har en jobb å gjøre der.. 🙄 Når jeg tenker etter, skikkelig så ser jeg jo at det er noen ting som er unødvendige ja. Hmm takk for alle svar og tips 👍😉

Anonymkode: 1320c...904

Det spørs hvilken butikk du velger å handle i. Meny er desidert den dyreste og mega og, prix, rema1000, extra , kiwi kan vêr litt billigere. Vi er 4 stk 2 voksne og 2 jenter på 12 og 8 år og vi bruker 8500 i mnd men da ukes handler vi ikke en gang. Vi lever godt og kjøper det vi vil ha. Og det er med husholdning ting også

Endret av frustrertfrue33
Skrevet

Er 2 voksne og 4 barn fra 16 og nedover. Mannen her mener det samme som din. Har prøvd 1 gang i uka men det er alltid nie vi har glemt.. og da bkir det 2500-3000 i uka. Tror vi bruker 15 000 i mnd minst. Vi har alltid middag og unner oss det vi har lyst på. Men vi kunne sikkert blitt flinkere. Synes selv det er hårreisende mye.. men under det blir det stusselig synes jeg.

Anonymkode: 0a9ef...728

Skrevet
7 timer siden, Anonym bruker skrev:

Er 2 voksne og 4 barn fra 16 og nedover. Mannen her mener det samme som din. Har prøvd 1 gang i uka men det er alltid nie vi har glemt.. og da bkir det 2500-3000 i uka. Tror vi bruker 15 000 i mnd minst. Vi har alltid middag og unner oss det vi har lyst på. Men vi kunne sikkert blitt flinkere. Synes selv det er hårreisende mye.. men under det blir det stusselig synes jeg.

Anonymkode: 0a9ef...728

Litt godt å se at vi er flere. Synes alle andre bruker så utrolig lite penger, samtidig som de skryter av å spise det de har lyst på. Vi bruker litt over det dere gjør, men det skyldes glutenfri kost på ene tenåringen. Vi har middagslister, ukeshandler (med litt påfyll av melk ol.), kjøper på tilbud og i billige butikker og spiser helt normal mat. Pga ungen med cøliaki lager jeg i tillegg veldig mye fra bunnen av. Dersom vi skulle kuttet noe særlig ned, hadde det gått utover næringsstoffer og sosialt samvær, og det ønsker vi jo ikke. Vi kunne nok klart å kutte litt, om vi måtte, men jeg er glad vi ikke må.

Anonymkode: beb75...06a

Skrevet

Vi er 5 stykker, 3 barn i alderen 9-12 år. har en del små gjester på besøk til middag også. vi "prøver" å bruke maks 9000 kr i mnd, men det er for lite. Jeg må med hånda på hjerte si at jeg er flink til å gjøre "billige" innkjøp, vi kaster lite mat! 

Anonymkode: a147d...1b5

Skrevet

Takk for svar alle, kanskje det kan ha noen sammenheng med mengden mat vi lager til oss. For jeg lager kanskje en del for mye, vi spiser jo mye til middag føler jeg.. Og så går det masse frokostblanding og brød og knekkebrød hver dag.. 🙉🙈🙊 Får rett og slett spare på alle kvitteringer fra neste mnd.. 

Tusen takk for svar, ser noen mener det er knapt og andre mener det skal holde greit. Så jeg får bare finne ut hvor det svikter mest 😉

Anonymkode: 1320c...904

Skrevet
14 minutter siden, Anonym bruker skrev:

Takk for svar alle, kanskje det kan ha noen sammenheng med mengden mat vi lager til oss. For jeg lager kanskje en del for mye, vi spiser jo mye til middag føler jeg.. Og så går det masse frokostblanding og brød og knekkebrød hver dag.. 🙉🙈🙊 Får rett og slett spare på alle kvitteringer fra neste mnd.. 

Tusen takk for svar, ser noen mener det er knapt og andre mener det skal holde greit. Så jeg får bare finne ut hvor det svikter mest 😉

Anonymkode: 1320c...904

Det kommer jo som du sier veldig an på hva man kjøper og. Kjøper man en 2-pack med husman til 12-13 kroner, eller 1 pakke Ryvita sesam & rye til rundt 25 kroner, så har det mye å si på lommeboken. De fleste frokostblandinger er jo ganske dyre, og da blir det endel hvis det går mye av det hver dag, tror jeg hadde innført litt havregrøt til frokost. Det samme gjelder mye annen mat, det meste kan fås i forskjellige prisklasser og det er ikke ikke alltid sånn at dyrt er bedre.

Du sier du kanskje lager endel for mye mat, men kaster dere maten som er for mye da? Hvis ikke så er det jo ikke farlig å lage for mye. Hvis det går mye brød og knekkebrød hver dag, så går det vel endel pålegg og vil jeg tro. Da er det greit å se på hva dere handler av pålegg, man trenger ikke mange forskjellige pålegg å velge mellom.

Hvis du har brukt trumf kort når du handler så kan du se alt du har kjøpt på din side hos trumf.

Anonymkode: a19e5...243

Skrevet
43 minutter siden, Anonym bruker skrev:

Takk for svar alle, kanskje det kan ha noen sammenheng med mengden mat vi lager til oss. For jeg lager kanskje en del for mye, vi spiser jo mye til middag føler jeg.. Og så går det masse frokostblanding og brød og knekkebrød hver dag.. 🙉🙈🙊 Får rett og slett spare på alle kvitteringer fra neste mnd.. 

Tusen takk for svar, ser noen mener det er knapt og andre mener det skal holde greit. Så jeg får bare finne ut hvor det svikter mest 😉

Anonymkode: 1320c...904

Hvis dere er overvektige så spiser dere for mye. Det koster.

En del overvektige personer spiser dobbelt så mye som de som er normalvektige, bare for å oppretholde vekten. Da blir selvfølgelig matbudsjettet også høyere enn det burde vært.

Anonymkode: 7dc36...809

Skrevet
1 time siden, Anonym bruker skrev:

Hvis dere er overvektige så spiser dere for mye. Det koster.

En del overvektige personer spiser dobbelt så mye som de som er normalvektige, bare for å oppretholde vekten. Da blir selvfølgelig matbudsjettet også høyere enn det burde vært.

Anonymkode: 7dc36...809

 

1 time siden, Anonym bruker skrev:

Det kommer jo som du sier veldig an på hva man kjøper og. Kjøper man en 2-pack med husman til 12-13 kroner, eller 1 pakke Ryvita sesam & rye til rundt 25 kroner, så har det mye å si på lommeboken. De fleste frokostblandinger er jo ganske dyre, og da blir det endel hvis det går mye av det hver dag, tror jeg hadde innført litt havregrøt til frokost. Det samme gjelder mye annen mat, det meste kan fås i forskjellige prisklasser og det er ikke ikke alltid sånn at dyrt er bedre.

Du sier du kanskje lager endel for mye mat, men kaster dere maten som er for mye da? Hvis ikke så er det jo ikke farlig å lage for mye. Hvis det går mye brød og knekkebrød hver dag, så går det vel endel pålegg og vil jeg tro. Da er det greit å se på hva dere handler av pålegg, man trenger ikke mange forskjellige pålegg å velge mellom.

Hvis du har brukt trumf kort når du handler så kan du se alt du har kjøpt på din side hos trumf.

Anonymkode: a19e5...243

Takk for svar, igjen. Ja jeg er overvektig og har brukt mat til å regulere belønningssystemet i hodet i maaange år og er i begynnelsen av å skjønne hva et normalt måltid vil si.. Huff 🙈 

Mannen er nesten normalveltig, muskuløs så han har behov for mye mat med en diagnose som bruker mye energi 😉

Skal sjekke trumf-apen, visste ikke det var mulig. Handler ikke kun de stedene men gir vel en oversikt 😉 

Husmann knekkebrød er det det går i, billig corn flakes (8-9kr)pluss en pakke cheerios nå og da. 

Anonymkode: 1320c...904

Skrevet
3 minutter siden, Anonym bruker skrev:

 

Takk for svar, igjen. Ja jeg er overvektig og har brukt mat til å regulere belønningssystemet i hodet i maaange år og er i begynnelsen av å skjønne hva et normalt måltid vil si.. Huff 🙈 

Mannen er nesten normalveltig, muskuløs så han har behov for mye mat med en diagnose som bruker mye energi 😉

Skal sjekke trumf-apen, visste ikke det var mulig. Handler ikke kun de stedene men gir vel en oversikt 😉 

Husmann knekkebrød er det det går i, billig corn flakes (8-9kr)pluss en pakke cheerios nå og da. 

Anonymkode: 1320c...904

Jeg vet ikke hvordan appen fungerer. Men du kan se helt nøyaktig hva du har kjøpt når og hva det kostet, på din side på trumf. Det er egentlig litt skremmende at hver minste lille vare blir nøye registrert, de har god kontroll på forbruket vårt.

Anonymkode: a19e5...243

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...