Gå til innhold

Oljefyr i hus vi har arvet - råd??


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen råd her? 

To store mursteinspeiser i huset. En nede og en oppe. 

Selve anlegget for oljefyr ligger ved siden av peis i kjelleren. Vi skal ikke bruke peis nede. Men ønsker etter hvert en innsats i peisen oppe. 

Hvordan vil det da bli å fjerne peis nede i forhold til anlegget?

Anonymkode: dc85b...b81

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Oljefyrere må plomberes og fjernes. Det er forbudt, og man må fjerne alt. Mulig man kan søke om å få dekket noen av utgiftene i forbindelse med dette. 

Anonymkode: 1d5c6...fac

Skrevet

Tanken er ofte gravd ned på tomta. Denne må også graves opp og fjernes. 

Anonymkode: 1d5c6...fac

Skrevet

Fra 01.01.2020 er oljefyr forbudt så dere må leie inn firma for å tømme og fjerne tanken og plombere systemet innendørs. 

Anonymkode: 8a5e9...a2a

Skrevet

Vi fryktet å måtte grave opp en stor tank da vi overtok hus, men det viste seg heldigvis at vi bare hadde en liten dagtank. 
 

Støtter innlegg om at oljetank og tilbehør til denne må fjernes. Du kan søke tilskudd fra enova. Men du får bare støtte om du erstatter oljefyr med helt spesifikke varmekilder. Du finner info på enova.no. 
 

Med unntak av olje-systemet er det helt uproblematisk å koble en peis av pipeløpet og bruke den andre. Med eller uten peisinnsats. 

Anonymkode: 106c7...63a

Skrevet

Oljefyren har ikke vært i bruk på 10 år og det er en glassfibertank. 

Feier var ikke bekymret. Men siden vi holder på med litt oppussing så lurer jeg veldig på hva dette vil koste oss? Penger vokser ikke på tær her iallefall 😏😏

Maling og slike ting tar vi litt etter litt.. men store utgifter må spares til..

Anonymkode: dc85b...b81

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...