Gå til innhold

Homofili er ikke genetisk betinget


Anbefalte innlegg

Skrevet

https://www.nettavisen.no/nyheter/dette-tvillingparet-blir-studert-av-forskere-for-a-finne-arsaken-bak-homofili/3423394969.html

Rosie Abelwhite og Sarah Nunn er identiske tvillinger. Rosie er lesbisk og Sarah er heterofil, noe som gjør dem svært interessante for forskere. Jentene har samme gener, men ulik seksuell preferanse.

Tidligere forskning har hevdet at homofili ligger i genene. Men fordi identiske tvillinger har like gener, mener studien at tilfeller som Rosie og Sarah, hvor en er homoseksuell og en er heteroseksuell, å kunne bevise at homofili ikke kan forklares genetisk, men at genetikk heller kun er én av flere mulige årsaker.

- Vi er ikke i nærheten av å konkludere med noe, men vi nærmer oss. Lenge har vi visst at det finnes identiske tvillinger med ulik seksuell preferanse, og derfor er det ikke mulig at forklaringen kun ligger i genetikken.

https://psycnet.apa.org/doiLanding?doi=10.1037%2Fdev0000461

Anonymkode: 5aef3...c2d

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det viser seg at mange pedofile er blitt misbrukt som barn selv også. 

Anonymkode: 844b4...097

Skrevet

Har det ikke noe med hormonpåvirkning i magen å gjøre? De har hvertfall fått mus til å forsøke å parre seg med mus av samme kjønn ved å gi de «feil» hormon i mors mage.

Anonymkode: 6a50d...46a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...