Gå til innhold

Disneyworld.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Noen som har vært der? Hvor mange dager brukte dere? Fikk dere med dere alt? Var dere i alle parkene? Noen av parkene man ikke må besøke?

Vi vurderer å reise, men vi har ikke god råd. Men fant veldig billig fly og hotell. Men ser jo at billettene inn til parken i 5 dager, blir jo dyrere enn selve reisen. Men samtidig er det jo noe vi bare skal gjøre med barna 1 gang, de er og nå tenåringer.

Anonymkode: c5689...bbd

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bør ha litt ekstra penger å rutte med, hvis dere skal dit. 

Finn et annet sted å reise, så tar dere denne turen en annen gang? 

Anonymkode: d93f7...966

Skrevet

Vi brukte fire dager i parkene. Valgte en pakke på tre av Disney-parkene og en dag i Universal Studios. Det koster noe helt villt. Vi betale fast-pass billetter, noe vi var veldig glade for i ettertid. De koster jo selvsagt mer, men du slipper unna myyyyyye kø. Og det er verdifullt når du er der kun 1 gang. Så det vil jeg absolutt anbefale. Vi var oppi i alt vi hadde lyst til i Universal, mens venninna mi og familien som dro et par å senere, hadde brukt mesteparten av tiden på køståing. De hadde bare fått opplevd en brøkdel av parken. 

Anonymkode: 7a061...293

Skrevet

Vi delte opp ferien med Miami først, så hadde totalt 5 dager i Orlando med en «hviledag» på hver side av parkbesøk. Var i tre parker, 3 dager på rad. Var ekstremt dyrt, men vi angrer ikke. Er en opplevelse for resten av livet. Jeg er egentlig ikke Disney-fan, men jeg elsket det. Det finnes en app hvor du kan reservere tid til attraksjonene, 3 av gangen. Da møter man bare opp på riktig tidspunkt og går rett forbi køen. Den var gratis. Du kan ikke unngå å få informasjon om det når du er der. Der kan man også reservere bord på restaurant i parken. Gull verdt! Legg på 20% til tips på alt og flere av hotellene vi hadde krevde også en tilleggsavgift for å bo der. Parkering, hvis dere leier bil, er også veldig dyrt. Dyr stat, men gøy å ha besøkt det med barna. 

Anonymkode: 358b2...151

Skrevet

Vi har vært mange ganger. Hvor gamle er barna? Liker de Berg og dalbaner eller er de ikke så begeistret for svære karuseller? Det har mye å si for hvilke parker dere bør velge.

 

planlegg godt på forhånd. Se på nett hvilke karuseller dere vil i. Vær ute 1 time før parken åpner, tar tid å komme inn i parken og man får prøvd mye ved å være effektiv på formiddagen, så kan man tusle rundt senere når det er mye folk.

 

bruk fastpass. Enig i at det lønner seg å betale for å slippe å stå i kø i universal studios og Island of adventure. Her er noen av verdens kuleste Berg og dalbaner og karuseller. Vi brukte 1 dag på disse to parkene (ligger rett ved hverandre) og  fikk prøve alt. Noen kjente var samme dag og fikk prøvd 4 ting pga 2 timers køer på å prøve en ting.

 

husk at starwars åpner nå i høst i Hollywood studio. Noe som betyr myyyyyyyyye kø. Ville ikke gått i den parken første året! 

Spør gjerne!

Anonymkode: 94e8e...6a7

Skrevet

Tusen takk for svar. 

Eldste barnet elsker alt av karuseller, og vi voksne tar og alt. Men yngste er veldig glad i berg og dalbaner som thundercoaster, men mer skeptisk til speed monster. Og ingen av oss er sånn som må ta alt av karuseller. Vi vil jo mest bare få med oss opplevelsen. Vi har vært flere ganger i Disneyland Paris, men har jo forstått at den er liten, sammenlignet med Disneyworld. 

Vi ble og tipset av noen andre, at de har en halloween fest dag, og da er det veldig få i parken, for de billettene må kjøpes god tid i forveien. Vi er der på halloween, så hadde jo vært topp og få en dag med få folk. Og ellers benytte oss av fastpass. Skulle det være en sånn halloween dag med lite folk, må vi nok få med oss Star Wars da, for vi er alle fans. 

Anonymkode: c5689...bbd

Skrevet

Fotballfrua var vel der rundt halloween, så ikke ut som det var lite folk akkurat, men den festen du snakket om er kanskje bare en spesiell dag?

Jeg fikk opp hennes tips når jeg googlet. Sikkert flere bloggere som har vært der og har skrevet en del tips, greit å lese hva de har skrevet egentlig.

https://www.carolinebergeriksen.no/2019/02/28/den-store-disneyguiden/

Anonymkode: ed073...6be

Skrevet

De har Halloween og det er MYE folk og dyrt.  Halloween er stort i USA og mange vil være i parken da. Du finner nok få arrangement med lite folk. Halloweenbillett må kjøpes i tillegg til vanlig billett. Det er i magic kingdom. Starwars i Hollywood studios. 

 

Når toystory land åpnet var det 6 timers kø for å komme inn i den delen av parken og så måtte man stå 3-4 timer i kø etterpå for å ta feks Slinkydog. Det vil nok bli enda mer folk i starwars.

 

kan anbefale avatar i animal kingdom. Det er det kuleste som de har i Disney! Vi var midt i fellesferien. Laget en plan på forhånd siden vi har vært der så mye og vet hva vi vil ta og hvor det ligger. Vet hvilke det blir mye kø på osv. Var i magic 2 timer før åpning pga tar lang tid å komme inn i parken fra parkering. Vi stod maks 15 minutter i kø på ulike ting. Kikket rundt etter lunsj da det var 190 minutter kø på de fleste tingene.

 

vi valgte å reise ut av parken for å spise og bade midt på dagen, så fikk vi skikkelig mat og en pause. Reiste tilbake på ettermiddagen.

Anonymkode: 94e8e...6a7

Skrevet

Var i Animal Kingsom for 2 år siden, men skal aldri til en Disneypark igjen! De er dyre turistfeller som rett og slett er overpriset og overbesøkt. Parken i seg selv var fin og Avatar var fantastisk, men det er dyrt, uhorvelige ventetider og masse masse folk. Du får 3 fastpass+ som du kan bruke på 3 attraksjoner på visse tidspunkter slik at du slipper køen. Utover det må du stå i (laaaaaaaang) kø. Hvis man har et handicappet barn kan først en forelder kjøre med barnet og deretter kan den andre foreldren kjøre med barnet. Man kan også sette seg i kø på en og en attraksjon og komme tilbake til avtalt tidspunkt i stedet for å stå i kø, men det tar også lang tid. På Avatar var alle fastpass+ reservert så vi måtte velge noe annet på de 3 fastpass+ (du kan reservere opptil 30 dager før med vanlig billett-40 på en av resortene til Disney). Takket være et skikkelig uvær og at de ansatte sa at de tvilte på at noe åpnet igjen av attraksjoner, så forsvant 2/3 av folkene. Etter nesten 2 timer i intenst regnvær, torden og lyn, ingen sitteplasser og gjennombløte unger ble det til slutt opphold. Parken har problemer med fjerning av vannet og vi voksne hadde vann til midten av leggene flere steder. Hadde heldigvis både regnkapper og ekstratøy med. Mange av attraksjonene åpnet igjen, køene ble litt mindre og det ble litt mer levelig. Litt før de stengte var det ingen ventetider på f.eks dinosaurkarusellen. Avatar åpnet ikke igjen da, men fikk kjørt den en gang. På det verste så vi folk stå i kø opptil 4 timer for Avatar (markert med skilt så er ikke uvanlig) før uværet. Maten og drikken er bare dyrt. Det er ingen gratis påfylling av drikke som i f.eks SeaWorld. SeaWorld derimot er en mye bedre park karusellmessig i mine øyne, enkelt med gratis påfyll av drikke når man først har kjøpt en kopp, måltidspakker som gjør at du kan spise og drikke hele dagen på alle spisestedene etc. Absolutt verdt å vurdere, men ville ha tatt Universal med fastpass i tillegg.

Anonymkode: bc8ed...2c8

Skrevet

Dere som har vært der flere ganger, hvilken tid på året er best å dra, mtp antall besøkende? Er det noen tider på året det er mindre folk eller er der alltid veldig fullt?

Anonymkode: b5a96...93e

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...