Gå til innhold

Mobiltelefon til 8-åring.... Anbefalinger?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei. 

Min datter blir straks 8 år og jeg har tenkt at hun skal få sin første mobil i bursdagsgave. Hadde i utgangspunktet ikke tenkt å gi henne mobil enda, men da jeg er alene med henne og hun har en tendens til å somle når hun er ute, så ser jeg stor nytte av å ha mulighet til å kontakte hverandre. 

Noen som har erfaring og vet om en mobil som er ok for barn og samtidig ikke så ekstremt dyr? Evt. tips om abo/kontantkort og apper/innstillinger som er nyttige tas også imot med stor takk😊 

 

God lørdag😊

Anonymkode: 2c7b3...d0c

Videoannonse
Annonse
Skrevet
37 minutter siden, TinaK 1990 skrev:

iPhone 6

Til en 8-åring!?!

Skrevet

Her har både 6-, 8-, og 10-åringen iPhone. Ingen vits i å ha noe annet hos oss, det hadde bare blitt tungvint.

Når vi voksne har iPhone er jo det det mest åpenbare valget. Jeg kan styre barnas skjermtid fra min telefon, hvilke apper de alltid har tilgang på, og hvilke de bare har i visse tidsrom, se hvor de (eller telefonen) er til enhver tid, og få varsel når de drar derfra (greit av og til, yngste vil at vi går ut og møter ham når han skal hjem fra venner, da skrur vi på varsel, mobilen hans ligger bare i lomma), godkjenne eller avvise apper de ønsker å laste ned, dele bilder og filmer som hele familien har sammen, betale for en app/film/spill en gang så kan alle fem se eller laste den ned, mobilene fungerer som fjernkontroll til alle TVer i huset, alderstilpasse hva som er tilgjengelig osv osv. 

Aner ikke om android har så mye funksjoner for familiegruppe, det kan jeg ikke noe om. Men vi er i hvert fall veldig fornøyde med iPhone. 

Anonymkode: 49d43...efa

Skrevet

Min har iPhone 8 med 1 GB i mnd. 

Anonymkode: f0fc1...05e

Skrevet

synes ikke så små trenger tlf

Anonymkode: d4bdf...d46

Skrevet

Samsung Xcover 4, tror jeg betalte ca 1700 kr for den på Elkjøp.

( den blir brukt når hun er alene hjemme osv, ikke noe hun spiller på)

 

 

Anonymkode: 2dd4b...7e2

Skrevet

Min har iphone 5s, men hun fikk den for et år siden da, og er 9 år nå. Storesøster på 12 år har iphone 6, den kjøpte jeg på black friday i fjor og hun fikk den til jul.

Anonymkode: faebe...390

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...