Gå til innhold

Dere med jenter i barneskolealder. Hvilke leker har de?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Leker de fortsatt med leker? Hva er mest populært både i lek alene og når de har besøk av venner? Er Lego gøy? 

Anonymkode: 1a761...051

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har 2 jenter som går i 2. og 4. klasse. De leker masse med lego, dukker, hatchimals og kosedyr. De driver også mye med hobbyting som perler, tegne, strikke, hekle, snekre, klippe, lime osv. Og så spiller de en del brettspill. De synes fremdeles det er gøy å bygge hytter av puter og tepper.

Vi har MYE leker av lite. Min erfaring er at ungene leker bedre da. F.eks mange kilo lego og duplo, MASSE babytøy til dukkene i str 50, flere sekker kosedyr samt eget "hobbyrom" med alt mulig av hoppyting. Alt samlet gjennom 16 år med barn :) 

De leker med dette både alene og sammen med vennene sine. 

Anonymkode: f3dd2...9c4

Skrevet

Jenta mi er 11 og her er leker de masse med Lego og kosedyr, og så liker de å lage videoer på telefonen (de blir ikke lagt ut noen plass) og lage godsaker på kjøkkenet (smoothie, slusj, kakao, muffins, vafler, cookies). Når de leker med Lego bruker de også andre små figurer, dyr, feer osv.

Anonymkode: 41cb5...ebc

Skrevet

Jeg glemte detektivleker. Finne spor. Finne skatter. Osv.

Anonymkode: 41cb5...ebc

Skrevet

Har jente i 3. Kl , går mye i lego, og hun har endel furreal-bamser (panda,tiger, ape ol) de kles i dukkeklær, bleier og stelles med. 

Sist besøk her lagde de talkshow og intervjuet hverandre i ulike karakterer, filmet med iPad . 

Så liker hun å dra på piknik i skog ol

Skrevet

Har ei i 2. klasse. Hun og venner leker med Barbie, Lego, rollelek, slim, spiller Wii (dansespill), tegner/skriver.

Hun i 7. klasse er ferdig med lekinga.

Anonymkode: f6e98...c67

Skrevet

Har ei i 2 klasse. Her går det i Lego, LOL dukker, Chopkins, Barbie til tider, eller kreativitet som å lage armbånd, perle ect.

Anonymkode: 62d9f...55e

Skrevet

Har jente på snart 11. Hun leker ikke. Har ikke gjort det på et par år. Hun leser bøker, tegner og lager ting for det meste. Noen av venninnene liker å leke med lego og playmo og det hender at hun deltar fordi de er venninnene hennes, men hun har byttet ut alle leker med bokhyller og hyller til pyntegjenstander og bilder.

Anonymkode: e8cbe...6d3

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...