Gå til innhold

Feber i en uke - spørsmål


Anbefalte innlegg

Skrevet

Barnet mitt har nå hatt feber rundt 39 i en uke. Feberen har vært over 40 noen dager, men også nede i 38 noen dager, men mesteparten av tiden har den ligget rundt 39 grader. Har vært hos legen og det var ikke bakterier, så ingen medisin å få. Barnet hoster og det knitrer i brystet innimellom. Er slapp og holder sengen mesteparten av tiden og sover og døser en del på dagtid.

Hvor lenge kan slike virusinfeksjoner vare? Noen som har erfaring? Hvor lenge venter man før man eventuelt oppsøker lege igjen om det ikke går over?

Anonymkode: f38a1...4d4

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg hadde nok bedt om en ny time tirsdag/onsdag neste uke om formen ikke hadde endret seg. Evt kan du ringe legekontoret og høre med legen evt hvor lenge dere burde vente.. 

Anonymkode: 9caa5...4c5

Skrevet

Ville ringt legen igjen tirsdag/onsdag hvis ikke tidligere. Bare spørre hvor lenge man kan vente at det skal ta. Om barnet har fått skikkelig influensa kan det vel fort ta en uke eller lengre 

Anonymkode: 14bba...75c

Skrevet

Hva skal legen få gjort når det er virusinfeksjon? 

Anonymkode: 5922e...785

Skrevet
13 timer siden, Anonym bruker skrev:

Hva skal legen få gjort når det er virusinfeksjon? 

Anonymkode: 5922e...785

Ingenting, antar jeg, men man kan jo få en bakterieinfeksjon i tillegg, selv om utgangspunktet var en virusinfeksjon.

Anonymkode: f38a1...4d4

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...