Gå til innhold

Noen som har fått byttet klasse for 1. klassing?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vår datter har kommet i en klasse uten en eneste en hun kjenner, mens alle vennene hennes er i de to andre klassene. Hun har nå fått vite om dette og er dypt ulykkelig, akkurat som vi har fryktet. Noen med erfaringer på å bytte klasse til en 1. klassing? Noen tips for å få gjennomslag?

Anonymkode: c7078...07e

Videoannonse
Annonse
Skrevet

På skolen her ville du ikke fått gjennomslag uansett. Det er mange hensyn å ta, og vennskap kommer lenger ned på listen. 

Skrevet

Ene sønnen vår byttet, men vi fikk vite klassene om våren og sa fra med en gang. Er var jo avhengig av at noen fra den andre klassen ville bytte med oss, så da noen derfra også tok kontakt med skolen byttet de plass på de to elevene 

Anonymkode: 6d35e...574

Skrevet

Nabogutten fikk bytte klasse.

Anonymkode: 1c1c3...2b4

Skrevet

Her skal det mye til, for alle klassene er jo fulle. De kan ikke ha 29 barn i en klasse og 27 i en annen fordi en bytter.

Når barna begynner på skolen, får de mange nye venner. Det er ikke gitt at barnehagevennene forblir bestevenner framover. Det er også ganske sikkert andre barn på skolen som begynner uten å kjenne noen i klassen. Se på det som en mulighet til å få nye venner.

Anonymkode: ec440...3da

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...