Eliseflisa Skrevet 17. september 2017 #1 Skrevet 17. september 2017 Jeg har startet opp med en mastergrad i Psykososialt arbeid. Den første innleveringen er et refleksjonsnotat. Jeg vet sånn tålig hva det er, gjorde en del av det på grunnstudiet mitt. Tar likevel gjerne imot råd =) Men, nå skal jeg altså skrive noe om "hvordan forstår jeg psykososialt arbeid" lyder oppg teksten...Det er jo ikke særlige krav til akademisk skriving osv, men vi skal henvise til litteratur. Kan noen gi meg noen tips.. kan jeg ha med erfaringer fra praksis, og støtte oppunder med litteratur? Hvordan pensumet støtter eller ikke støtter mine opplevelser? Det er kun 500 ord, så ikke så avansert =)
Anonym bruker Skrevet 17. september 2017 #2 Skrevet 17. september 2017 Jeg har en annen helseutdanning og det begynner å bli noen år siden jeg gikk ut, men det du beskriver er omtrent det de forventet av oss. Ta med erfaringer fra praksis og så støtte opp med litt litteratur, men også om vi hadde sett problemstillinger som det finnes mindre forskning på og så kommentere at det er lite å hente om akkurat det og kanskje stille spørsmålstegn ved hvorfor det ikke er mer forskning bak det. Vi kunne nesten skrive "hva som helst" og få bestått, det viktigste var å vise at vi reflekterte over vår faget generelt, vår faglige rolle og problemstillinger vi kom borti i praksis. Jeg skrev bl.a. en gang om en problemstilling jeg hadde kommet borti i praksis som vi ikke hadde lært om og viktigheten av å skaffe seg kunnskap om det, at jeg valgte å heller være ærlig med pasienten om at det var noe jeg ikke kunne, men også at jeg fikk tilbakemelding om at pasienten fikk tillit til meg pga. ærligheten og også når jeg så kom tilbake og viste pasienten at jeg hadde lest meg opp på problemet og ba om hjelp fra veileder og annet helsepersonell og at vi tok det derfra sammen. En annen gang skrev jeg om hvordan min yrkesgruppe gjorde ting andre yrkesgrupper som også hadde med pasientene å gjøre ikke gjorde og viktigheten av vårt fagfelt, hvorfor det er viktig og også at det er viktig med samarbeid og kommunikasjon mellom yrkesgruppene for at pasienten skulle få en helhetlig oppfølging. Jeg vet ikke om dette er relevant for deg, jeg kjenner ikke godt nok til ditt felt, men poenget var at for oss så var det viktigere å få frem i refleksjonsnotatene at vi hadde en bevisst stilling til eget fag, egen posisjon/rolle i praksis og også den vi skulle hjelpe. 500 ord er jo ikke så mye, så det går nok bra Det er kanskje verre å begrense seg Anonymkode: 07843...369
Eliseflisa Skrevet 21. september 2017 Forfatter #3 Skrevet 21. september 2017 På 17.09.2017 den 22.30, Anonym bruker skrev: Jeg har en annen helseutdanning og det begynner å bli noen år siden jeg gikk ut, men det du beskriver er omtrent det de forventet av oss. Ta med erfaringer fra praksis og så støtte opp med litt litteratur, men også om vi hadde sett problemstillinger som det finnes mindre forskning på og så kommentere at det er lite å hente om akkurat det og kanskje stille spørsmålstegn ved hvorfor det ikke er mer forskning bak det. Vi kunne nesten skrive "hva som helst" og få bestått, det viktigste var å vise at vi reflekterte over vår faget generelt, vår faglige rolle og problemstillinger vi kom borti i praksis. Jeg skrev bl.a. en gang om en problemstilling jeg hadde kommet borti i praksis som vi ikke hadde lært om og viktigheten av å skaffe seg kunnskap om det, at jeg valgte å heller være ærlig med pasienten om at det var noe jeg ikke kunne, men også at jeg fikk tilbakemelding om at pasienten fikk tillit til meg pga. ærligheten og også når jeg så kom tilbake og viste pasienten at jeg hadde lest meg opp på problemet og ba om hjelp fra veileder og annet helsepersonell og at vi tok det derfra sammen. En annen gang skrev jeg om hvordan min yrkesgruppe gjorde ting andre yrkesgrupper som også hadde med pasientene å gjøre ikke gjorde og viktigheten av vårt fagfelt, hvorfor det er viktig og også at det er viktig med samarbeid og kommunikasjon mellom yrkesgruppene for at pasienten skulle få en helhetlig oppfølging. Jeg vet ikke om dette er relevant for deg, jeg kjenner ikke godt nok til ditt felt, men poenget var at for oss så var det viktigere å få frem i refleksjonsnotatene at vi hadde en bevisst stilling til eget fag, egen posisjon/rolle i praksis og også den vi skulle hjelpe. 500 ord er jo ikke så mye, så det går nok bra Det er kanskje verre å begrense seg Anonymkode: 07843...369 Takk for fint svar =)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå