Gå til innhold

Ptsd


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har en kollega som har diagnose ptsd og jeg vet hun sliter veldig i perioder. Jeg vil gjerne være til støtte og hjelp for henne, Men jeg vet ikke egentlig hva jeg kan gjøre.  Hun har åpnet seg for meg tidligere og fortalt litt, men nå er hun bare veldig stolle og virker trist og nedfor. Noen som har litt peiling som kan gi meg noen tips? 

Anonymkode: 6f42e...d99

Videoannonse
Annonse
Skrevet

*stille*

Anonymkode: 6f42e...d99

Skrevet

Jeg er ganske bekymrer for henne nå, Hun holder seg nesten bare for seg selv, blir ikke med på lunsj lenger og har blitt veldig tynn. 

Anonymkode: 6f42e...d99

Skrevet

Vet du om hun går i behandling? Hvis ikke å vil en god start være å spørre hvordan hun har det. Og så fiske etter om hun får hjelp. Mennesker med ptsd er så forskjellige, at min erfaring kan være helt ulik en annens. men vis og fortell at du bryr deg. Går vekttapet(underernæringen?) utover arbeidet er det også noe du bør ta opp. Men forsiktig med ordvalg. Legg vekt på bekymring uten dømming.

Anonymkode: 40143...6a5

Skrevet

Si at du gjerne lytter om hun vil snakke og at du er der for henne om hun behøver det.

Anonymkode: a381c...051

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...