Gå til innhold

Barnevakt på natt? Sykepleier med nattevaktshelger


Anbefalte innlegg

Skrevet

Heisann damer!

Så er permisjonstiden over, og den vanlige hverdagen har begynt. Ting går ganske greit til tross for at jeg jobber turnus, men vi har støtt på ett problem. Hver 3. helg har jeg nattevaktshelg (etter eget ønske for å få nok netter og helg i samme slengen). Så har det seg slik at både jeg og mannen har uheldigvis fått samme arbeidshelg, og det lar seg ikke rikke på for noen av oss. Før jeg gikk ut i permisjon hadde jeg og mannen ulike turnuser, så det var ikke noe problem med de andre barna.

Vi har nå kommet frem til at vi ønsker noe som kan være betalt barnevakt når vi jobber, men lurer på hvor og hvordan man kan få tak i dette. Vi ønsker selvfølgelig noen vi kan stole på, som hører barna når dem våkner på natten. Vi lurer også på hvor mye vi bør betale?

Vi har 3 barn på 7, 4 og 1 år. De største sover natten gjennom, men minste kan våkne alt fra 1-5 ganger om natten. Noen ganger må hun kanskje ha ei flaske, men som oftest holder det å gi smokk. 

Vi kommer ikke på noen andre løsninger, da ingen av oss kommer oss unna denne jobbhelgen, selv om vi reduserer stilling. 

Anonymkode: eca11...ca4

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Har dere vgs eller andre skoler i nærheten. Heng på lapp om barnevakt. Hør med venner og familie vet de om noen. Pris er være  med er så lenge siden jeg var barnevakt.

Skrevet

Hvem skal passe ungene når dere skal sove etter endt nattevakt!? Dere trenger jo barnevakt fra dere går på vakt i 22-23 tiden til i hvertfall 14-tiden påfølgende dager.. ? For dere må jo sove etter natt.. Er nok vanskelig å få noen til å bo hos dere ei hel helg; våkne 2-3 ganger med 1-åringen, stå opp i 6-7tiden og passe til dere har sovet ferdig.. 

Anonymkode: 49a8a...663

Skrevet

Bor dere i nærheten av et studiested? Og enda heldigere et sted med helsefaglige studier? I så fall ville dette vært en ypperlig jobb for en student :)

Anonymkode: 596c0...35f

Skrevet

Her bør vel en av dere bytte jobb? Barnevakt for ett-åring på natt, huff.. 

Anonymkode: f2a83...c32

Skrevet

Samme problemet hadde vi,men vi fikk naboen som barnevakt. Hun har barn selv,og hver 3.helg sover hun hos oss. Hun står opp med barna og tar de med over til seg før vi er hjemme. Vi henter barna kl 15 lørdag og søndag. 

Anonymkode: 714cb...aed

Skrevet
7 timer siden, Anonym bruker skrev:

Hvem skal passe ungene når dere skal sove etter endt nattevakt!? Dere trenger jo barnevakt fra dere går på vakt i 22-23 tiden til i hvertfall 14-tiden påfølgende dager.. ? For dere må jo sove etter natt.. Er nok vanskelig å få noen til å bo hos dere ei hel helg; våkne 2-3 ganger med 1-åringen, stå opp i 6-7tiden og passe til dere har sovet ferdig.. 

Anonymkode: 49a8a...663

Så vanskelig trenger det da ikke å være, det finnes mange som ikke har noe bedre å gjøre likevel. Pensjonister f.eks. Eller studenter som heller vil tjene litt penger i stedet for å feste noen av helgene, de finnes også. ;) Selv er jeg ufør og kunne fint påtatt meg noe sånt hvis jeg kunne ta med mitt eget barn.

Anonymkode: ea69a...7e2

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...