Gå til innhold

I dette sørpeværet.. barnehagebarn..


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva har DITT barn på, som gjør at han/hun er tørr og ikke blir våt i løpet av dagen? Dere som har sørpevær med store vanndammer, og våt snø.. og regn..

 

Her henger det regntøy, regnvotter, "vanntette" (bare tull, har fra didriksons, reima, stormberg. Ingen er vanntette) votter, vanntett parkdress, vinterstøvler, cherrox i barnehagen. Likevel kommer barnet hjem, søkkvåt. Alt må tørkes på nytt. Hver eneste dag. Regnvottene har tapede sømmer, og går langt opp på albuen. Hjelper ikke det spor. Regntøy hjelper ikke. Ikke vanntette cherrox. Ingenting. Barnet blir vått uansett!

Hva er oppskriften på et tørt barn? Nevn alt dere har på, og merker. 



Anonymous poster hash: 8cfff...e54
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Eldste bader i alle sølepytter, hun blir våt uansett. Minste er mer forsiktig, så hun er tørr uansett.

 

Kommer mer an på barnet enn utstyret. Men eldste er tørr noe lenger med hel regndress enn med todelt.

 

Anonymous poster hash: 38b86...d5c

Skrevet

Vadebukser.

Slipper glippen ved støvlene og livet rekker til under armene.

Det hjelper mot 95% av problemene, votter må du bare prøve deg fram til :)

 

Anonymous poster hash: 56b59...d0f

Skrevet

Mine har vinterforet hel regndress fra Kattnakken. De blir ikke våte og de bader i søledammen. De ansatte i barnehagen sier de skulle ønske at alle hadde en slik dress. Men regnvottene blir våte uansett. 😉

 

Anonymous poster hash: f4f21...085

Skrevet

Mine hadde vadebukser, ullsåle og ullsokker i støvlene .

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...