Gå til innhold

Redd veninna mi blir lei seg når jeg blir gravid...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en veninne som har prøvd i årevis på å få baby.. De får hjelp nå, men ingen graviditet ennå. Selv har jeg to, venter nr 3. Det plager henne VELDIG at hun ikke får barn og flere rundt henne er gravide. Hun sier selv hun blir trist hver gang det dukker opp ultralydbilder osv på fb.

 

Sist vi snakket spurte hun meg om vi tenkte å få en til... da svarte jeg at vi måtte bare kjøpe oss hus først, så skal vi ha en til. Nå leier vi. Så får jeg tilbake "ja lett for dere som bare kan planlegge slikt..". Men plutselig ble jeg gravid da, ca en mnd etter denne samtalen.

 

Altså, jeg skjønner at hun er lei seg. Men jeg kvir meg faktisk på å fortelle det til henne.. Innerst inne blir hun nok glad på våre vegner, men tror hun vil slite med å vise det.

 

Noen som har vert i samme situasjon? Hvordan fortelle det?

 

Anonymous poster hash: 38d54...69b

Videoannonse
Annonse
Skrevet

HI her.

 

Tittelen ble litt feil. Jeg ER gravid, hun bare vet det ikke ennå.

 

Anonymous poster hash: 38d54...69b

Skrevet

Du kunne sagt omtrent det du skrev i innlegget. Du kan ikke skjule dine gleder i livet, men sikkert godt for henne å vite at du forstår at det kan kjennes litt sårt for henne.

Skrevet

Fortell det på en måte som gjør at hun ikke trenger vise sin første reaksjon til deg kanskje?

 

Om du f.eks sender en sms kan hun gråte og sparke i veggen av frustrasjon uten at du ser det før hun tar seg sammen og gratulerer deg.

 

Det er jo ikke sånn at hun ikke unner dere barn, hun bare blir ekstra frustrert og lei seg over å selv ikke klare noe "alle" andre klarer så lett

 

Anonymous poster hash: bad47...23f

Skrevet

Jeg har vært i hennes situasjon. Jeg syntes det verste med å bli fortalt om andres graviditeter var at jeg følte de fulgte nøye med for å se hvordan jeg reagerte. Hadde satt pris på å få vite det på sms for å slippe dette.



Anonymous poster hash: 0e37f...eae
Skrevet

Var i samme situasjon. Min venninne har nå lagt hele tanken om barn på is. Forsøkt i åtte år og hun var utslitt av hormoner og den psykiske påkjenningen.

Hun har alltid sagt at vi ALDRI må holde ting skjult for henne.

Venninnegjengen løste de med at vi etterhvert som vi ble gravide fortalte det til henne først på tomannshånd og siden fortalte det til resten.

Hun satt veldig pris på å være den første som fikk vite det og hun ble alltid oppriktig glad på våre vegne.

Hun gråt nok litt da hun ble alene og selvsagt var hun misunnelig sa hun. Men det var ikke en negativ misunnelse sa hun selv.

Vær åpen og gi henne tid å fordøye nyheten. Velg selv om du vil ta det face to face eller på telefon, men ikke la henne være den siste som får vite.

 

Anonymous poster hash: c436f...9bd

Skrevet

Synes det er kjipt med sånne venninner som skal spille på samvittigheten for din glede. Hva så om du har barn fra før, et nytt barn er ønsket og det er jo en stor glede for dere! Hun kan ikke noe for at hun har vansker for å bli gravid, akkurat som at du ikke kan noe for det motsatte. Du kan ikke skjule for lenge at du er gravid, så jeg ville sagt det før hun skjønner det selv og ikke føler seg inkludert. Selvfølgelig er det trist at hun sliter med å bli gravid, men de får jo hjelp nå. Hun kan ikke la alle som deler ul-bilder osv føle dårlig samvittighet ovenfor henne.

 

En annen sak, men da jeg var gravid første gang hadde jeg jo en lykkefølelse første gang jeg skulle til legen og ta alle blodprøver osv. Var ikke så veldig kult å komme inn til en bitter 40-åring av en blodprøvetaker som bare snakket om at hun aldri fikk barn og det var for seint nå osv...



Anonymous poster hash: 583ae...990

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...