Gå til innhold

Hvordan er det med disse sykt barn dagene igjen?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg var hjemme med sykt barn torsdag og fredag. Hun er fortsatt dårlig så kan ikke sende henne på skolen imorgen. Teller lørdag og søndag som sykt barn dager også? Jeg jobber man-fre (fri hver helg). Er det ikke etter 3 dager man nå skaffe legeerklæring på syke barn? Så hvis helgen teller må jeg ha det hvis jeg er hjemme med henne i morgen? Prøvd å google men finner ikke noe sikkert svar før og etter helg.

 

Anonymous poster hash: 7e0b2...7e6

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, lørdag og søndag telles ikke med. Kun enkeltdager.

 

Anonymous poster hash: 22b36...f02

Skrevet

Arbeidsgiver kan kreve legeattest i dag, men mange arbeidsgivere gjør ikke det.

 

Anonymous poster hash: 29980...db0

Skrevet

Jeg begynte å kaste opp i natt så nå var det min tur. Ringte meg inn syk så da går det vel på egenmeldingene. Så for meg at det kunne bli vanskelig å ta med en smittsom unge med diaré til legekontoret.

 

Håper dette går fort over. Takk for svar

 

H.i

 

Anonymous poster hash: 7e0b2...7e6

Skrevet

Arbeidsgiver kan kreve legeattest fra fjerde dag, men jeg som arbeidsgiver har aldri krevd det. Tror ikke det er så vanlig å kreve det.

 

Jeg stoler på mine ansatte og regner med at de ikke lyver på barna sykdom for å få en fridag altså. Av og til, ved f.eks vannkopper, influensa e.l. tar det mer enn 3-4 dager å bli frisk. Jeg stoler på mine ansattes vurderinger der og krever ikke at de drar til lege selv om barnet skulle være syk i mer enn 3 dager.



Anonymous poster hash: ff935...6fb
Skrevet

Lørdag og søndag regnes med dersom du bruker egenmelding. Sykt barn-dager har andre regler.



Anonymous poster hash: ea0eb...3ef
Skrevet

Om ikke du jobber helger teller lørdag og søndag ikke med i antallet sykt barn dager du har, men de teller med i antall dager før arbeidsgiver kan kreve legeattest.

Så er man hjemme fom torsdag kan arbeidsgiver i prinsipp kreve legeattest fom mandag.



Anonymous poster hash: e69f0...783
Skrevet

Ok takk for svar. Ble til at jeg brukte egenmelding idag siden jeg ble syk i natt. Så da spilte det ikke så stor rolle alikevel. Men greit å vite til en annen gang.

 

H.i

 

Anonymous poster hash: 7e0b2...7e6

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...