Gå til innhold

Flere i familien har hvit blemme i munnen...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva kan dette være? Det er en liten, hvit blemme som er veldig plagsom og gjør vondt. Noen som har vært borte i det?

 

Anonymous poster hash: 1b710...98a

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Veldig vanlig, og dukker gjerne opp i perioder hvor immunforsvaret er litt svekket (forkjølelse, mye stress o.l.)

 

Dere må bytte til tannkrem uten såpe om dere ikke bruker det allerede. F.eks Zendium er bra, mens solidox er verste tannkrem dere kan bruke.

 

After/munnskåld kalles det

 

https://helsenorge.no/sykdom/ore-nese-hals-og-munn/after



Anonymous poster hash: a5385...88b
Skrevet

Jeg får det når jeg bruker tannkrem med såpe. Må alltid bruke zendium.

 

Forsvinner i løpet av et døgn om du skyller munnen med corsodyl (kjøpes på apoteket)

Jeg pleier å dyppe en qtips i corsodyl og smøre på såret, da jeg synes det smaker så sterkt. Pleier å forsvinne svært raskt med slik behandling.

 

Anonymous poster hash: 208b6...729

Skrevet

Alle kan få det, ja. Men tydeligvis ikke alle leger som vet det, jeg var plaget av det i min ungdom og var hos legen som trodde det var herpes  :legrine:  :legrine:  :legrine:



Anonymous poster hash: a5de9...e03
Skrevet

Det er å ubehagelig

Jeg kjøpte en boks med b vitaminer og tok masse b vitaminer. Vitamin sjokk og etter det har jeg ikke slitt med det

 

Anonymous poster hash: 6f924...a8d

Skrevet

Kjøp aftamed på apoteket og smør på blemmen. Da gjør det ikke vondt å spise. (Ikke prøvd selv, bare på barnet mitt som ikke spiste noe inntil blemmen ble smurt med dette, og da begynte å spise igjen).

 

Anonymous poster hash: 5082d...3b2

Skrevet

Hvis du bruker corsodyl: smør på blemmen, ikke skyll munnen med det, det misfarger tennene etter en tids bruk. Ikke skadelig og det kan renses bort hos tannlegen men unødvendig. Det var i alle fall beskjeden jeg fikk av tannlegen min en gang. 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...