Gå til innhold

Kan de gjøre dette?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei,

 

Har brukt en formue på å fikse bilen men den har det samme problemet. Den suger olje. Dette ble lovet muntlig å bli fikset men problemet er det samme. Verksted svarer ikke på henvendelse. Hva slags skritt videre kan jeg gjøre?

 

Anonymous poster hash: a4af1...9d6

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du bør først av alt skrive en skriftlig klage på jobben de har gjort, og referer også til at de muntlig (helst med dato) lovet å fikse dette. Skriv at du forventer at de retter opp feilen siden de har tatt betalt uten å fikse problemet, og at de retter opp i dette uten at det vil påbeløpe flere utgifter for deg. Si at du forventer at du innen en uke kan levere bilen inn og få det fikset. Og hvis de ikke ordner nå kommer du til å gå videre med saken.

 

Før du skriver dette, ta kontakt med forbrukerrådet og be om tips der også.

 

Siden verkstedet ikke svarer på henvendelse så ville jeg gått innom og levert brevet personlig til leder (og gjerne tatt opp samtalen der og da for å ha bevis på at reklamasjonsbrevet er overlevert personlig), ev. kan du også sende brevet rekommandert.

 

Og hjelper ikke det - da går du ut i media i lokalavisen.

 

 



Anonymous poster hash: dcd77...d3a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...