Gå til innhold

Normalt at jente 16 mnd sover så lenge?


Anbefalte innlegg

Skrevet

16 timer per døgn?

 

Anonymous poster hash: bdf78...1a4

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tre av mine gjorde/gjør det samme, om ikke mer. Har faktisk en 3 åring som sover 12-14 timer på natten og opptil 2 timer på dagen (må vekkes).

Hvordan er barnet ellers?. Mine var/er blid og fornøyd, spiste godt, aktiv og nysgjerrig og hadde god utvikling.

Er barnet ditt alltid trøtt eller virker sliten, er misfornøyd, dårlig appetitt, ofte syk osv ville jeg kontaktet lege.

Skrevet

Min toåring sover 12-13 om natten og 1-2 om dagen.

Hun sov konstant til hun var 3 måneder omtrent. Bare våken for å spise og så hadde hun 1,5 time ca på kvelden der hun søkte kontakt og gurgla fornøyd.

Hun elsker sengen sin og smiler tilfreds hver gang vi legger henne.

Noen ganger vil hun opp i den på dagtid for å hvile seg i 10-15 minutter også.

Nyt at barnet liker å sove. Jeg er i alle fall veldig glad for at barnet mitt sover godt.

 

Anonymous poster hash: 7ad01...9a1

Skrevet

Min på 15 mnd sover fra 19-07 ca og 2 timer på dagen, men dagsovingen er regulert fra vår side. Så hun sover 14 timer pr døgn i snitt. Noen ganger 12 og andre ganger 16. 



Anonymous poster hash: aa386...83f
Skrevet

ja, min 3,5 åringen sover enda alt fra 12-17 timer

Skrevet

Ingen av mine tre har sovet så mye i døgnet!! Ingen av dem.... Hun minste er nå 14 mnd gammel og sover i snitt ca 10,5 timer natt og 2 timer dag, dvs 12,5 timer per døgn ca. Tror det er ganske normalt egentlig, men det er jo store variasjoner over normalen :)

 

Anonymous poster hash: 78a69...0e4

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...