Ronaa Skrevet 23. september 2016 #1 Skrevet 23. september 2016 Igår fikk vi beskjed etter ultralyd undersøkelse at babyen min ligger i seteleie. Vi er 38+3 idag. Vi snakket med fødselslege som sa det ikke skulle bli noe problem for meg å føde vaginalt. Leser på nettet at de tar røgnen av bekkene til førstegangs fødend for se at jeg har stor nok til å føde vaginalt, det gjorde de ikke. Jeg er 170 og har hele tiden blitt fortalt at jeg har fin føde kropp da. Barnet er normal størrelse og det skal gå fint å føde det vaginalt. Min eneste frykt gjennom hele svangerskapet har hvert keisersnitt og nå står jeg ganske nært det. Vil gjerne høre deres opplevelser om seteleie fødsel. For nå står jeg litt å tenker at jeg skal glemme min frykt å kreve et keisersnitt for er redd noe skal skje under fødsel.
Kjerringa med agurken Skrevet 23. september 2016 #2 Skrevet 23. september 2016 Min lå også i seteleie en stund (heldigvis snudd seg) så leste meg opp mye på det. Seteleie kan gå helt fint om man har bekkenet til det og ungen ligger helt riktig, men også lest at de automatisk får keisersnitt i andre land ved setefødsel pga farene ved surstoffmangel, stress hos babyen og at babyen kan sette seg fast. Keisersnitt høres (og ser) forferdelig ut, men tror ærlig talt at jeg alikevel ville ha valgt det av hensyn til babyen og at det er mye større fare for komplikasjoner enn ved en vanlig fødsel. Enkelte sykehus pusher på naturlig fødsel uansett hva, men her må du velge hva som blir best for barnet ditt. Anbefalingene i USA, England og Sverige er forøvrig keisersnitt, mens i Norge er det mer delte anbefalinger om hva som er best. Om du bestemmer deg for keisersnitt må det gjennomføres snarest slik at du ikke får inn i fødsel. Lykke til! http://nhi.no/graviditetsoraklet/svangerskap-og-fodsel/sykdommer/seteleie-vaginal-fodsel-eller-keisersnitt-35639.html
Anonym bruker Skrevet 23. september 2016 #3 Skrevet 23. september 2016 Igår fikk vi beskjed etter ultralyd undersøkelse at babyen min ligger i seteleie. Vi er 38+3 idag. Vi snakket med fødselslege som sa det ikke skulle bli noe problem for meg å føde vaginalt. Leser på nettet at de tar røgnen av bekkene til førstegangs fødend for se at jeg har stor nok til å føde vaginalt, det gjorde de ikke. Jeg er 170 og har hele tiden blitt fortalt at jeg har fin føde kropp da. Barnet er normal størrelse og det skal gå fint å føde det vaginalt. Min eneste frykt gjennom hele svangerskapet har hvert keisersnitt og nå står jeg ganske nært det. Vil gjerne høre deres opplevelser om seteleie fødsel. For nå står jeg litt å tenker at jeg skal glemme min frykt å kreve et keisersnitt for er redd noe skal skje under fødsel. Seteleiefødsel i Norge er veldig trygt. Du blir passet veldig godt på. Har ei venninne som selv er gynekolog, hun valgte vag fødsel fordi det er det beste for babyen. Og du får alltid epidural så du er klar for evt hastesnitt. Du trenger ikke stresse med selv om du skulle velge det. Setter fødselen igang, framskynder de det bare. Anonymous poster hash: e5adc...ade
Blondzilla Skrevet 23. september 2016 #4 Skrevet 23. september 2016 Ikke gjør det! Ta keisersnitt. Ingen tvinger deg til vaginal fødsel ved seteleie.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå