Gå til innhold

når sluttet deres barn på SFO?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Det er 2 km fra skolen og hjem, barnet blir alene en time på ettermiddagen før jeg kommer hjem om han sykler hjem direkte etter skolen. Har en mobiltelefon hjemme tilgjengelig om det skulle være noe. 


Hadde deres fått slutte på SFO i 3 klasse i denne situasjonen? 


 



Anonymous poster hash: acdf1...b6e
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja.

 

Anonymous poster hash: 2f1c4...10f

Skrevet

Eldste sluttet etter jul i 3.klasse

Nest eldste sluttet etter jul i 2.klasse

Tredje sluttet etter jul i 3.klasse

Yngste går ut av 1.klasse nå og kommer ihvertfall til å gå en stund til.

 

Jeg er hjemmeværende så ingen er alene hjemme, her går de på sfo så lenge de har lyst til å gå der for det sosiale. De har rett og slett sluttet når vennene deres har sluttet sånn at de har hatt noen å leke med på ettermiddagene. Ingen av mine har trengt sfo, de har hatt halv plass fordi de har hatt lyst til å være der sammen med vennene sine.

 

I ditt tilfelle, jeg hadde ikke hatt noen problemer med å la en 3.klassing slutte på sfo om det var det han ønsket selv. En time alene har mine klart helt fint i den alderen. Bare vær obs på at mange blir sittende inne med ipad'en istedenfor å være med venner når de slutter på sfo, det er ikke noe alternativ her i huset. 



Anonymous poster hash: 9d38c...440

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...