Gå til innhold

Når barnet slutter i barnehagen, betaling?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har en gutt som begynner på skolen til høsten.Juli mnd.er betalingsfri og jeg lurer på: hvis jeg sier han skal ha 4 uker ferie fra 1 juni og slutter etter det, må jeg betale for juni da??!

 

Anonymous poster hash: 88dbd...c7d

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ville dere da ventet til juli var forbi siden den er betalingsfri?altså ferie juni og slutter eks: 20 juli?

 

Anonymous poster hash: 88dbd...c7d

Skrevet

Hvis du sier opp plassen fra 1. juni så må du ikke det, men i mange barnehager er det for sent nå.



Anonymous poster hash: 15717...b50
Skrevet

Ja, du må betale for juni. Han har jo bhgplass i juni, men du velger "bare" at han har ferie da.  



Anonymous poster hash: 029c7...a86
Skrevet

Tror nok du må si opp plassen for å slippe betaling. At han skal ha ferie holder ikke. Det er en betalingsfri mnd. i bhg. året.

 

Vet ikke når fristen for oppsigelse er nå rett før ferien. På Sfo måtte vi si opp før 1. april hvis vi ville at barna skulle slutte før ferien.

 

Anonymous poster hash: f5670...602

Skrevet

Her er det 1 mnd oppsigelsestid i barnehagen, men sier du opp med virkning fra 1. juni er det 2 mnd oppsigelsestid.



Anonymous poster hash: ee977...ec4
Skrevet

Det er en betalingsfrist måned å året uavhengig av når barnet faktisk har ferie. Om barnet har ferie i andre dager eller uker enn i juli, så så slipper man selvsagt ikke å betale for disse dagene eller ukene.

 

For å slippe å betale for juni måned må du si opp Lassen i henhold til gjeldende oppsigelsesfrister. Som regel er det 2 mnd oppsigelsesfrist for juni måned, og således er du for sent ute.

 

 

 

Anonymous poster hash: 78593...444

Skrevet

Det der går ikke nei...

 

Anonymous poster hash: ca23b...f0f

Skrevet

Mulig du har misforstått, eller så er det jeg som har misforstått spørsmålet ;)

 

Men skal gutten ha fri i juni OG juli?

 

Det er pålagt (minst) 4 uker ferie ila året, og mange brhg holder stengt noen uker i juli, derfor er det vanlig at juli er betalingsfri.

Velger du fri i juni og ikke i juli, da betaler du når du har ferie i juni, men er der "gratis" i juli. Har barnet fri begge månedene, så må du fortsatt betale for juni. Om du ikke sier opp plassen, da..

 

Anonymous poster hash: 82246...be7

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...