Gå til innhold

hel utrolig redd, det ødelegger hele graviditeten.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har forsøkt i mange mange år på å bli gravid, plutselig satt spira. Men nå har angsten for svak livmorhals tatt meg, jeg klarer ikke tenke på noe annet. Er konstant livredd. Er i uke 17 nå. Så har langt igjen.

 

Er det noen som kan fortelle meg sine erfaringer med svak livmorhals ?

 

Og er det fler som har slitt med slik angst ? Jeg er så sliten fordi hodet konstant jobber. Nesten så jeg får tvangstanker. :(.

 

Takk for svar på forhånd :)

 

Anonymous poster hash: 94486...99c

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hvorfor har du angst for akkurat svak livmorhals? Har du opplevd det før? For jeg tror det er ganske sjelden... Uansett bør du få deg time hos jordmor ganske snart, og få snakket skikkelig om dette. Evt bli henvist til psykolog hvis det er så ille. Du kan risikere at det utvikler seg til svangerskapsdepresjon hvis du skal takle det selv.

 

Mange jordmødre tar "egentlig" ikke inn gravide før uke 24, så du må gjerne forklare problemet og kreve en time når du ringer. Det høres jo ut som du trenger mer enn vanlig oppfølging videre også. Evt. kontakter du fastlegen.

 

Anonymous poster hash: 9f01c...624

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...