Gå til innhold

Hvordan fant dere "veien deres" i livet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Seriøst.. 

 

Jeg er 26 år, blir 27 i år. Har et barn på 5. Aner ikke om jeg vil ha en til eller ikke. Men selvom det er et stort valg å ta, er en ting jeg ikke blir klok på - jobb og utdanning. 

 

Først tok en utdannelse som dyrlegesekretær, men denne ga ingen jobb. Jobbet kveld på dyrebutikk samtidig, men der fikk jeg bare kveld/helg og når jeg ble alene med barn gikk det rett å slett ikke opp lenger. Så der måtte jeg slutte selvom jeg trivdes ganske godt. Var jo uansett ikke nok prosentmessig til å leve på. 

 

Så fortsatt jeg videre til å starte eget firma. KJEMPEGØY! Tenkte at jeg virkelig hadde funnet min plass her i verden, og koste meg masse med dette. Sakte men sikkert mistet jeg kunder pga et mye større firma som lagde samme produktet. De neste månedene brukte jeg på å søke jobber og nye produkter jeg kunne startet å selge. Produkter gikk det dårlig med, og etter 70 jobbsøk fikk jeg stilling i en barnehage i nærområdet. 

 

Så nå jobber jeg der 100% og firmaet er ganske labert om dagen. Det har vært lite inntekt og jeg vuderer å legge ned hele greia. 

 

Men jeg har såå mange tanker om hva jeg har lyst til å gjøre. Skal jeg bli i barnehage? søke nye jobber? utdanne meg innen barnehage? Utdanne meg innen noe heeelt annet? Starte eget nytt? 

 

Hvordan fant dere egentlig ut hva dere ville gjøre her i livet? Trenger motivasjon og råd. 

 

 



Anonymous poster hash: d0277...5be
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg er 40år og har enda ikke funnet "veien".

Jeg har prøvd det meste, gått på flere forskjellige skoler, startet egen bedrift, levd som kunstner, jobbet med film, siste var utdannelse på høyskolen (helse)

Når jeg ser tilbake, og ser på jobbtilbud som ligger ute nå, skulle jeg ønske jeg tok et halvt år med helsesekretær. Flust av jobber og sikker jobb.

Hvor jeg ender vet jeg ikke, veien blir til mens vi går og forandrer seg stadig.

Ang flere barn, sett i gang om det er det du vil, barn er aldri en hindring, heller en berikelse :)

 

 

Anonymous poster hash: 7646c...757

Skrevet

Jeg er 35 og tenker at det kommer mange veiskiller i livet, det virker som om du er ved en nå. Jeg har master og hadde en god jobb. Så ble jeg arbeidsledig og har søkt mye uten å finne min plass. Jobber nå som frilanser og trives med det. Men vil tilbake til fast jobb etterhvert..

 

Anonymous poster hash: 4bfe4...317

Skrevet

Jeg er 45 og tar eksamen i juni innen noe som jeg virkelig nyter å gjøre. Det har med musikk å gjøre.

Selv om jeg har vært innom mye forskjellig: journalist, undervisning, turistnæringen, offentlig administrasjon... så har jeg hele tiden holdt på med dette i tillegg.

 

Hva var det du solgte gjennom firmaet?

 

Anonymous poster hash: 71d17...d8f

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...