Gå til innhold

Dårlig samvittighet fordi jeg bruker penger på meg selv.


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har hatt et krevende prosjekt på jobb og fått utbetalt bonus. Satt igjen med ca 40 000 kr etter at alle utgifter var betalt. På torsdag handlet jeg klær til meg selv for 6000 kr og det stikker i samvittigheten. For første gang på flere år gikk jeg ikke på billigkjedene, men kjøpte en god basisgarderobe til sommeren. Plaggene kostet fra 299 kr til 1000 kr. Nå tenker jeg at jeg kunne fått det mye billigere på H&M. 😝😝

 

 

Anonymous poster hash: daab3...3d3

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Prøv å nyt det😃 Heldige du, - nei du har faktisk JOBBET for pengene!

 

NYYYT👍🏼👏🏼

 

Anonymous poster hash: 7de6e...b0c

Skrevet

Hvorfor har du det? Har dere dårlig råd? Andre ting du burde brukt penger på ?

 

Å føle seg fin er en god investering i egen selvtillit, som igjen kan gjøre deg til en bedre partner. Nyt det:)

 

Anonymous poster hash: 81328...32d

Skrevet (endret)

Viss du hadde kjøpt alt på H&m måtte du kjøpt alt på nytt igjen neste år. No varer plagga lenger, reknar eg med og du har ikkje sløst.

Endret av Syngensang
Skrevet

Takk, jenter! Alle i familien har det de trenger, men det er jo alltid noe annet man kan bruke penger på, evt spare. Men skal nyte klærne med litt bedre samvittighet nå. 😊

 

Anonymous poster hash: daab3...3d3

Skrevet

Måtte tenke på meg selv når jeg leste innlegget ditt! Kjøpte tre kjoler, sko og solbriller i går. 5000,- ut av kontoen og kjempedårlig samvittighet! Vi har god økonomi. To nye biler, akkurat pusset opp huset og barna har alt de trenger. Vi har ikke spesielt høyt lån. Alltid vært "fornuftig". Likevel er det vanskelig å bruke penger på meg selv. Har alltid vært sånn og er egentlig litt slitsomt.

Kos deg med klærne dine!!!

Skrevet

Du fortjener det, bare nyt den nye fine garderoben :D Selv har jeg akkurat brukt nesten 2000 kr på nye joggesko, dyreste skoene jeg har kjøpt og de skal nytes :D



Anonymous poster hash: e3084...073
Gjest Antarctica
Skrevet

H&M skal man sky som pesten.

Du gjorde sikkert noen mye bedre kjøp.

Skrevet

Syns du skal ha god samvittighet for å ikke støtte barnearbeid.

 

Jeg har dessverre ikke råd enda til dyre klær, men kommer aldri til å støtte billigkjedene igjen når jeg er ferdig med utdanningen min.

 

Anonymous poster hash: 5de0d...981

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...