Gå til innhold

Tips til sunne pålegg til skolebarn da?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg er en av de som sender med makrell. Men må visst tydeligvis slutte med det... Synes det er vanskelig å finne pålegg som holder seg på brødskiva i romtemperatur i noen timer. Pleier å sende med sånne porsjonsbokser med leverpostei også. Og en og annen gang skinke. Har ett kresent barn og jeg aner ikke hva jeg kan sende med.

 

Anonymous poster hash: 1c7a0...579

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg smører matpakken til ungene om morgenen, og tar da brødskiver eller polarbrødskiver rett fra frysa og smører pålegg på. De tiner i god tid før de skal spises, men holder pålegget kaldt og friskt :)

 

Mine barn har veldig bestemte meninger selv om hva slags pålegg de skal ha.

 

1.klassingen vil ha leverpostei og serverlat

 

3.klassingen vil ha bare frukt/grønt. Altså bare smør på skiven og en liten zip-pose ved siden av med agurkskiver, epleskiver, halve druer, paprikastrimler osv som hun danderer på toppen av skiva på skolen.

 

6.klassingen vil ha ost og skinke



Anonymous poster hash: 9949e...b6d
Skrevet

Brunost eller kjøttpålegg? Mine liker fiskepudding i skiver på matpakken. 

Skrevet

Brunost eller kjøttpålegg? Mine liker fiskepudding i skiver på matpakken. 

Fiskepudding lukter like ille

 

Anonymous poster hash: ffe87...c33

Skrevet

 

Brunost eller kjøttpålegg? Mine liker fiskepudding i skiver på matpakken. 

Fiskepudding lukter like ille

 

Anonymous poster hash: ffe87...c33

 

Den billige fiskepuddingen til Rema lukter like ille, men ikke en skikkelig fiskepudding. Veldig stor forskjell i lukt på den som koster 15 kr og den som koster 35 kr.

 

Anonymous poster hash: 9949e...b6d

Skrevet

Her går det mest i leverpostei, skinke, salami, servelat og fårepølse. 1.klasse.

Skrevet

Makrell og egg.

La oss håpe ungen din ikke går i klasse med disse supersensitive ungene som ikke tåler lukt.

Sikkert mange av de som har mødre her inne. 🙊

 

Anonymous poster hash: e10ed...f26

Skrevet

Jeg gir mitt barn variert, så sender med påsmurte skiver med kalkun og kylling filet, salami, morr, skinke, leverpostei med rødbeter eller rødbetsalat, skinkeost, hvitost, gomme, makrell, egg, peanøttsmør, bananskiver. Bruker også å sende med syltetøy på småbokser og div salater som rekesalat, fruktsalat, eggsalat ol som han kan smøre på selv iblandt.

Eple er også ganske godt på brødskive, sønnen min vil ikke ha det men jeg spiste mye av det når jeg var lita :)

Skrevet

Her går det i makrell 😋 baconost, kalkunpølse(den bua pølsa), nøkkelost, ost og skinke.

 

Anonymous poster hash: 2ad48...7fa

Skrevet

Går mest i makrell, fordi det er favorittpålegget til barnet mitt.

 

Anonymous poster hash: e510f...722

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...