Gå til innhold

Noen her som har kommet tidlig i overgangsalderen?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min mamma var såvidt passert 40. Jeg er 42 og har hatt nattesvette et par år. Svetter noe fryktelig og må gjerne snu dyna i løpet av natta. Gjerne hente håndduk å legge under meg da laken og over madrass er søkk vått. Jeg er ikke varm, bare svetter.

Mensen har begynt å bli uregelmessig så alt tyder vel på at jeg har kommet i en veldig tidlig overgangsalder.

 

Anonymous poster hash: 0dc60...025

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg trodde jeg var kommet dit, alle symptomer på det som du. Var ikke overgangsalderen men en graviditet.....!

 

Anonymous poster hash: 94563...1ac

Skrevet

Jeg kom ikke i en gradvis overgang som deg, jeg ble kastet i det over natten fordi jeg måtte fjerne begge eggstokkene da jeg var 41 år.

 

Har du vært hos lege?

De anbefaler hormontillegg når man kommer i overgangen så tidlig, for å beskytte kroppen mot benskjørhet, tørre slimhinner, nedsatt sexlyst, nedfall/fremfall, urinlekkasjer o.l. plager som er vanlig etter overgangsalderen.

 

Jeg går på novafem og det fungerer fint. Har en bitteliten blødning hver fjerde uke, hetetoktene er borte og jeg føler meg helt normal.



Anonymous poster hash: faa1b...b13
Skrevet

Jeg var 45 da mensen opphørte, da hadde vært merog mer uregelmessig og sparsom i et par år. Ble heldigvis spart for de verste hetetoktene.

 

Anonymous poster hash: 99451...04a

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...