Gå til innhold

Svangerakapspenger - forskudd på foreldrepenger?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Selv synes jeg dette høres rart ut, men ei venninne hadde da hørt dette. At om man får svangerskapspenger (jobben utgjør en risiko for fosteret) så blir det trekt ifra penger man skal få etter fødsel, i foreldrepermisjonen.

 

Før det første er det jo ikke en selv som bestemmer om man bør gå i tidlig permisjon ihht jobben pga fare for fosteret, for det andre er dette jo en nødvendighet og man bør vel ikke "straffes" ved å ikke kunne ta like lang foreldrepermisjon som man ellers hadde kunnet. Noen tanker?

 

Anonymous poster hash: ffb90...756

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Venninna di bør lære seg noe om kildekritikk før hun sprer vranglære.

 

Anonymous poster hash: 894ac...c10

Skrevet

Nei. Svangerskapspenger er erstatning for inntekt de månedene du ikke kan være i arbeid pga graviditet. Du får foreldrepenger på normalt vis. Jeg har to venninner som har fått svangerskapspenger. Den ene er kjemiker, den andre jobber med sterkt utagerende brukere.

 

Anonymous poster hash: 5030e...5eb

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...