Gå til innhold

Alltid sjuk når jeg begynner å trene


Anbefalte innlegg

Skrevet

Altså, jeg prøver å få igang en litt sunnere livsstil, men hver eneste gang jeg begynner å trene så blir jeg sjuk. Type feber og forkjøla. Så blir jeg liggende i en uke, og det pågangsmotet jeg hadde forsvinner, og min brilliante plan utsettes.

Noen som vet hvorfor det er sånn? Takler ikke kroppen min fysiske utskeielser uten å falle helt sammen? Er det så dårlig stelt?

 

Når jeg satte i gang før jul ble jeg sengeliggende i 3 uker med feber av og på. Nå trente jeg i går, og jaggu ligger jeg her med gjensnørt hals og 39 i feber.



Anonymous poster hash: 0fecc...ac0
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg blir ikke så syk som deg men ALLTID når jeg starter opp trening hvis det er en stund siden sist føler jeg meg forkjøla og smådårlig neste dagene, men så går det seg til og skjer ikke hver gang hvis jeg trener regelmessig. Tror kroppen får litt "sjokk" og brytes litt ned ved trening og hvis du da har litt dårlig immunforsvar fra før så blir det slik? Kjedelig hvis du blir liggende en uke da med feber og full pakke..prøv å tren litt roligere økter til å begynne med, gå tur. Spis sunt å få i deg nok vitaminer osv. Lykke til.

 

Anonymous poster hash: 0c370...c51

Skrevet

Når du ikke har trent på en stund, hvordan setter du i gang å trene igjen, da?

 

Hvor ofte, hvor intense er treningene, hva trener du?



Anonymous poster hash: f1260...9c0
Gjest Sekretøsa
Skrevet

Jeg og. Slår aldri feil! Google det, det kommer mange forklaringer på hvorfor det er sånn!

Skrevet

Jeg opplevde dette hele tiden i ett par år.. Jeg trente, ble kjempesyk, og lot vær å trene på en god stund, så på an igjen, med samme resultat.

 

 

 

 

Jeg har funnet ut at jeg må kle meg godt, men ikke for godt. Og om jeg trener ute, så må jeg ikke bli kald. Må og dusje med en gang. I tillegg til å bygge meg litt opp med trening. Har liksom begynt på null, med å gå en lett tur noen dager, så kan jeg sakte men sikkert øke intensitet og hva jeg gjør.



Anonymous poster hash: cba3c...547
Skrevet

Tidligere har jeg vel trøkt på litt for mye for tidlig, men denne gangen tok jeg det rolig. Er støl i dag, men var ikke utslitt etter endt økt. Pussige greier. 

Satser på ei økt til ilø uka da, må jo bare fortsette på tross av kroppens desperate forsøk på å holde meg i sofaen,, :P



Anonymous poster hash: 0fecc...ac0
Skrevet

Ja, så lenge du ikke har høy feber kan du trene lett/gå tur selv om du føler deg litt syk. Men ta det rolig! Jeg ville begynt inne, så slipper du å bli kald også.

 

Anonymous poster hash: b92fb...dcc

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...