Gå til innhold

Er det for sent å ta influensavaksine nå?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har et barn i risikogruppen, som vi har vaksinert hver sesong, men denne sesongen har vi utrolig nok glemt det. Er det for sent nå?



Anonymous poster hash: d78a0...391
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ingen som vet noe om dette? 



Anonymous poster hash: d78a0...391
Skrevet

Ville heller hørt med helsestasjonen enn forum om dette. Men personlig erfaring her hvor jeg bor er at influensaen er på tilbakegang. 



Anonymous poster hash: b837d...aab
Skrevet

Nei det er ikke for sent, men influensa er jo kommet, så sjansen for at du allikevel får influensa er jo større enn om du hadde tatt den i oktober. Kroppen bruker litt tid på å bygge opp forsvaret, det anslås at vaksinen virker etter ca 2 uker. Men det er ingen fare med å ta vaksinen, er bare potensielt bortkastede penger :-)

 

Anonymous poster hash: b7450...aa0

Skrevet

Har nå sjekket lit, og ifølge folkehelseinstituttet så er ikke influensaen kommet for fult helt ennå. Så da får vi vaksiner nå, og håpe vi ikke blir syke før vaksinen virker. Utrolig klønete av meg å glemme det.

 

http://www.fhi.no/dokumenter/d2cf783fd1.pdf



Anonymous poster hash: d78a0...391

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...