Gå til innhold

Er det vanlig med sånne perioder i forhold?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Vi har bare vært sammen 3 år, men vi er mer eller mindre ALLTID sammen. Han- fordi han gikk ut av et dårlig miljø når vi blei kjærester og ikke ønsker å omgås de menneskene lenger. Jeg- fordi jeg har vært psykisk ute av det det siste året og måtte fokusere på å få til hverdagen hjemme. Nedprioritert venner, rett å slett. Jeg bor også ganske langt unna de fleste, og i hverdagen får jeg ikke tid uansett. 

 

I helgene tenker jeg at vi skal kose oss, og prøver å fløte, kysse og kose. Men han virker helt uinteressert. Jeg føler meg som en gjenstand som han omgås hele tiden og egentlig ikke legger så mye merke til. Det kommer selvfølgeglig perioder hvor det er motsatt, men i går følte jeg meg så avist at jeg bare la meg.. Jeg blir lei meg når forholdet vårt er så kjedelig, og det stortsett bare er jeg som tar initiativ til å finne på noe nytt. Jeg blir jo også hjemme i helgene mye fordi han ikke har så mange å være med og sjeldent VIL være med andre enn meg. Så da tenker jeg jo at vi skal kose oss. Og det gjør vi som regel, men nå følte jeg ordentlig at jeg hadde hatt det bedre med å finne på noe annet. Følte jeg kastet bort helgen min på å bli hjemme nesten.. 

 

I dag ringte en kompis av han og spurte om han skulle bli med å gjøre noe. Selvfølgelig blir han glad for det, men han ble helt sykt glad. Begynte å kysse på meg, kose på meg og gikk rundt å sang. Ble en helt annen person liksom. Og selvfølgelig blir jeg glad på hans vegne, men jeg ble litt lei meg på mine egne.

 

Er forholdet vårt SÅÅ kjipt at han blir overlykkelig av å dra ut. Og i såfall.. er han egentlig ikke fornøyd med forholdet vårt? Selvom han sier det.. Han viser det ikke sånn lenger. Sjeldent han blir så glad for noe som har med meg å gjøre. 



Anonymous poster hash: 6abb9...cfb
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Han har ikke så mange å være med sier du, han har ikke mange venner fordi han kom ut av et dårlig miljø. Det er antagelig ingenting med deg å gjøre, eller deres forhold, men det at han har han venn han kan være med, det er godt å ha en kompis man bare kan være kompis med. Så hyggelig for kjæresten din, dans med han isteden! Tenk så gøy det er for han :) 



Anonymous poster hash: 9f785...7c1
Skrevet

Min tanke er at det ikke er duntfor dere å gå slik oppå hverandre hele tiden. De fleste trenger ulike impulser og har behov for å se andre enn partneren sin innimellom. Det å ville se andre, være sosial, bli glad for å bli invitert med på andre ting osv er ikke ensbetydende med at man ikke er fornøyd med kjæresten eller ikke liker å tilbringe tid hjemme.

 

Når du samtidig sier at han kommer fra et trøblete miljø og du sliter psykisk, så er det fullt forståelig at man trenger impulser fra andre!

I hverdagen har kanskje de fleste nok med jobb og barn. Noen får tilfredsstilt sitt sosiale behov gjennom jobb, andre har kanskje jobber hvor kan ikke møter så mange eller ikke har mulighet til kommunikasjon og sosial omgang. Da blir det viktigere å treffe andre på fritiden. Hva man i tillegg sliter på det personlige planet og kanskje ikke har jobb, så er det ned viktigere å være sosial, være med på noe artig, snakke med andre enn denna omgås til daglig osv.

 

Dersom han kommer fra et trøblete miljø og nå har få venner, så bør du etter min mening være særdeles positiv til at noen inviterer han ut på noe sosialt! Isteden for p være misfornøyd ned at han ikke har kost ok på deg hjemme, bør du tenke at han nå får positivt påfyll - som igjen kan bidra til at han blir mer positiv hjemme også.

 

Hvis du er misfornøyd med at du selv er lite sosial, så bør du vurdere om du skal gjøre noe med det. Du kan jo ta opp kontakten med noen av dine venner, invitere noen hjem til dere en helg, eller ta initiativ til at dere to skal finne på noe sammen uten for hjemme.

 

Anonymous poster hash: d89f1...695

Gjest Antarctica
Skrevet

Han høres ut som en typisk eks-rusmisbruker. Veldig forflatet og avstumpet i følelsene generelt, og i bunn og grunn veldig ensom. Derfor reagerer han lite på dine kontaktforsøk (forflatet), men blir oppspilt når noen tar initiativ og ønsker å treffe ham (ensom).

 

Kjæresten din er sikkert et helt ålreit menneske og ikke en slem person i det hele tatt. Men man får ikke gull av gråstein.

Skrevet (endret)

Det siste året har det kanskje nettopp gått litt rutine i å være bare dere to i helgen, slik at det verken føles ekstra hyggelig eller spesielt lengre, slik det gjorde til å begynne med?

 

Jeg tenker at det er så enkelt som at selv om han elsker deg, så har han som de fleste menn også et stort behov for "Kompis-  bonding"- i mangel av et bedre ord ;).

 

Grunnen til at han ble så glad, er nok at han har savnet akkurat denne biten, etter at han brøt med det destruktive miljøet han var i.

Endret av Virginia!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...