trøndermammasnart Skrevet 15. desember 2015 #52 Skrevet 15. desember 2015 Hva er ED? Eggdonasjon Selvfølgelig er det det😊
sunfly Skrevet 16. desember 2015 #53 Skrevet 16. desember 2015 Oppstartssamtale i dag. Ul viste bra med egg poser. Nå venter jeg på mens. Legen mente at den burde komme i løpet av 4-5 dager utifra det han kunne se på ul. Oppstart spray på dag 21 som da trolig blir i begynnelsen av januar...
tinkerbell74 Skrevet 16. desember 2015 #54 Skrevet 16. desember 2015 Oppstartssamtale i dag. Ul viste bra med egg poser. Nå venter jeg på mens. Legen mente at den burde komme i løpet av 4-5 dager utifra det han kunne se på ul. Oppstart spray på dag 21 som da trolig blir i begynnelsen av januar... Da er det ikke lenge igjen før dere er igang sunfly👏🏼👍🏼🍀
Petra-prøvedokke Skrevet 16. desember 2015 #55 Skrevet 16. desember 2015 Jeg er igang med spraying 3 ganger til dagen begynner med sprøyter 29 januar. Så nærmer seg veldig nå. Har sprayet 2 ganger til dagen et par mnd nå så håper ikke det blir for mye forskjell.
sunfly Skrevet 17. desember 2015 #56 Skrevet 17. desember 2015 Petra prøvedukke: Hvorfor spray så lenge?
Petra-prøvedokke Skrevet 17. desember 2015 #57 Skrevet 17. desember 2015 Petra prøvedukke: Hvorfor spray så lenge?Jeg har gått på spray siden september pga de fant noe endometriose når jeg hadde lapraskopi så for å unngå at det vokset mer så er det for å holde det i sjakk til jeg skulle starte opp nå. Har gått veldig fint faktisk.De ville prøve alt nå siden det er siste forsøk.
Petra-prøvedokke Skrevet 17. desember 2015 #58 Skrevet 17. desember 2015 Nå stresser jeg nok uten grunn men har et dilemma og trenger råd.... Hvis alt går etter planen skal jeg ha uttak i uke 2 og samme uke skal jeg ha noe opplæring og vikariere for ei på jobb og dette går ikke bra når jeg ska ha uttak og innsett og sikkert blir sykemeldt.... Hva ville dere gjort sagt dere måtte på noe viktig helsemessig eller bare ringt inn syk?
trøndermammasnart Skrevet 17. desember 2015 #59 Skrevet 17. desember 2015 Nå stresser jeg nok uten grunn men har et dilemma og trenger råd.... Hvis alt går etter planen skal jeg ha uttak i uke 2 og samme uke skal jeg ha noe opplæring og vikariere for ei på jobb og dette går ikke bra når jeg ska ha uttak og innsett og sikkert blir sykemeldt.... Hva ville dere gjort sagt dere måtte på noe viktig helsemessig eller bare ringt inn syk? Samme dillemma her: Begynner i ny jobb i uke 2. Jeg tror jeg bare kommer til å si at jeg skal på sykehuset. Heldigvis har jeg en kronisk sykdom som de vet om, så lar dem nok bare tro at det er pga den, enn så lenge.
trøndermammasnart Skrevet 17. desember 2015 #60 Skrevet 17. desember 2015 Jeg sliter så veldig med dårlig samvittighet for tiden. Min svigerinne er gravid, trekvart år etter at hun møtte den kommende pappaen. Jeg får vondt i kroppen når hun legger ut ting på sosiale medier, jeg er rett og slett missunnelig. Er glad på hennes vegne, men likevel... Ikke noe enkelt å diskutere med mannen heller, er jo søsteren hans det er snakk om. (Ps.: Hun vet at vi sliter men ikke at vi skal begynne med ICSI).
Petra-prøvedokke Skrevet 17. desember 2015 #61 Skrevet 17. desember 2015 Nå stresser jeg nok uten grunn men har et dilemma og trenger råd.... Hvis alt går etter planen skal jeg ha uttak i uke 2 og samme uke skal jeg ha noe opplæring og vikariere for ei på jobb og dette går ikke bra når jeg ska ha uttak og innsett og sikkert blir sykemeldt.... Hva ville dere gjort sagt dere måtte på noe viktig helsemessig eller bare ringt inn syk?Samme dillemma her: Begynner i ny jobb i uke 2. Jeg tror jeg bare kommer til å si at jeg skal på sykehuset. Heldigvis har jeg en kronisk sykdom som de vet om, så lar dem nok bare tro at det er pga den, enn så lenge. Ja det er ikke lett med disse unnskyldningene, jeg må nok si jeg skal på sykehuset for noe kontroll som brått dukket opp. Har dårlig samvittighet men får de vite noe blir det bare mer spørsmål og det orker jeg ikke.
trøndermammasnart Skrevet 20. desember 2015 #62 Skrevet 20. desember 2015 2 uker igjen til mensen og prøvestart i dag:) Flere som har nedtelling?
sunfly Skrevet 20. desember 2015 #63 Skrevet 20. desember 2015 Fikk mensen i går, spraystart 8. Januar....
Utålmodigemeg Skrevet 20. desember 2015 #64 Skrevet 20. desember 2015 Jeg fikk mensen i går, akkurat 1 dag for tidlig for januarfryseforsøk....nå må jeg vente en syklus til.....det blir en laaang mnd :-(
Petra-prøvedokke Skrevet 20. desember 2015 #65 Skrevet 20. desember 2015 2 uker igjen til mensen og prøvestart i dag:) Flere som har nedtelling? Sikkert dumt spørsmål men hva mener du med prøvestart? Her er det ca 1 uke til sprøytestart, spent😀
trøndermammasnart Skrevet 20. desember 2015 #66 Skrevet 20. desember 2015 2 uker igjen til mensen og prøvestart i dag:) Flere som har nedtelling?Sikkert dumt spørsmål men hva mener du med prøvestart? Her er det ca 1 uke til sprøytestart, spent😀 Hehe, mener at den dagen jeg får mensen skal jeg ringe St. Olav for å få vite videre plan, så jeg velger å regne det som prøvedag 1 i hodet mitt😅 Det er en søndag, så på mandagen skal jeg dit å lære meg å sette sprøyta tenkte jeg
83jenta Skrevet 21. desember 2015 #67 Skrevet 21. desember 2015 Jeg har startet på provera i dag, ti dager på tabeletter så er det å vente på blødning de første dagene på nyåret (selv om jeg har mensen nå - første gang siden forsøket i oktober)
tinkerbell74 Skrevet 22. desember 2015 #68 Skrevet 22. desember 2015 Jeg starter med kontroller den 4 januar...blir innsett første uka i februar på meg
Baremeg1 Skrevet 22. desember 2015 #69 Skrevet 22. desember 2015 Starter på nesespray i morgen, sprøyter den 14. og uttak og innsett i uke 4, hvis alt går etter planen!😊
trøndermammasnart Skrevet 22. desember 2015 #70 Skrevet 22. desember 2015 Jeg skal ha kort protokoll, vil det da si at jeg begynner rett på sprøyter på mensdag en/to?
83jenta Skrevet 22. desember 2015 #71 Skrevet 22. desember 2015 Jeg skal ha kort protokoll, vil det da si at jeg begynner rett på sprøyter på mensdag en/to? Jeg har startet med sprøyter på mensdag to på kort protokoll (dag tre om dag to var en tirsdag - for å slippe uttak i helgen( Haukeland har ikke uttak i helgene))
trøndermammasnart Skrevet 22. desember 2015 #72 Skrevet 22. desember 2015 Jeg skal ha kort protokoll, vil det da si at jeg begynner rett på sprøyter på mensdag en/to?Jeg har startet med sprøyter på mensdag to på kort protokoll (dag tre om dag to var en tirsdag - for å slippe uttak i helgen( Haukeland har ikke uttak i helgene)) Takk for svar:)
sunfly Skrevet 22. desember 2015 #73 Skrevet 22. desember 2015 Da har jeg akkurat hentet ut spray...sommerfugler melder sin ankomst....kribler i hele kroppen...
Bethlisa Skrevet 23. desember 2015 Forfatter #74 Skrevet 23. desember 2015 Snakket med St.Olavs idag og endelig var prøvesvarene på Habituell abort ankommet. Alt var bra på prøvene. Venter mens nå straks, så da blir det oppstart på Progynova. Skal også gå på Prednisolon. Planlagt innsetting i uke 2.
Petra-prøvedokke Skrevet 28. desember 2015 #75 Skrevet 28. desember 2015 Da er det oppstart med sprøyter i morgen med menopur, første gang på dem så blir spennende se hvordan de virker. Noen her inne som har erfaring med Menopur?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå