Gå til innhold

Når vet man at det er bare å stoppe dagsoving?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har ei på 22 mnd. De to siste dagen har hun nektet å legge seg for dupp. I går endte det med at hun sovnet i bilen da vi skulle til butikken i tretiden og fikk seg en dupp da. I dag har hun holdt på i tre kvarter med litt kjefting og mest synging. Ikke intreressert i å sove i det heletatt. Nå ligger hun å banker i veggen. Hyn kommer sikkert til å bli kjempesliten i ettermiddag. I barnehagen sover hun uten problemer, men aktivitetsnivået er vel høyere der.

 

men når vet man at det er på tide å kutte dagdupp?

 

Anonymous poster hash: b6987...578

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Når barnet ikke sovner. ;) De blir gjerne trøtte og slitne på ettermiddagen i en overgangsperiode, men det går over. :)



Anonymous poster hash: 8f870...b0d
Skrevet

For vår del var det når legginga på kvelden ble umulig. Klokka ble gjerne nærmere ti om han hadde sovet på dagen. Vi kuttet dagsovinga (han fortsatte å hvile i vogna en periode i barnehagen) og var klar til å legge seg klokka 19 på kvelden.

 

Anonymous poster hash: 5b611...89d

Skrevet

Jenta mi er 2,5 år og sover i bhg. Nekter å sove hjemme. Sover like godt om natta hverdager og helg/fridager uten søvn på dagtid.

Slutter ikke med dupp før vi merker endring på kveld eller natt.

Full fart i bhg så hun får beholde duppen en stund til :)

 

Anonymous poster hash: abd5f...f17

Skrevet

Man vet det når man har kuttet dagsøvnen ei ukes tid. 

Vi er i lignende situasjon, og har vært det siden nyttår. Hun våknet mange ganger per natt og ville ellers ikke sove på kvelden. Ville ikke legge seg på dagtid heller. Vi kortet inn dagsøvnen jevnt, fra 2 timer til tilslutt en halvtime. Vi sluttet å la henne sove på dagen etter 4 måneder med 30 min på øyet, men i bhg fikk hun fremdeles sove 30 min i 3-4 måneder til. Hun har sluttet å sove i bhg nå.
Vi lot (og lar fremdeles) henne styre søvnen på dagen. Hun sovner gjerne i bilen, men vi kjører sjeldent lengre strekk enn 30 min. Av og til tar hun seg 10 min i stolen sin før middag. Hun får aldri lov å sove lenger enn 30 min, og hun får ikke lov å sove etter kl 16. 



Anonymous poster hash: ad6af...435
Skrevet

Virker som hun ikke trenger dupp hjemme i alle fall, når hun banker i veggen og synger er det nok et tegn på det ;) Her sluttet vår med soving på dagtid i den tiden, også i barnehagen. Han var tydelig ikke trøtt, så da prøvde vi. Ble en overgangsperiode med tidlige kvelder og litt sutring på ettermiddag, men det gikk seg til!

 

Anonymous poster hash: a3e38...dc9

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...