Gå til innhold

Hjelp! Permisjonsjungel! Noen som kan hjelpe?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei! 
Beklager dramatisk overskrift, men føler meg utrolig frustrert nå.. Har lenge snust på disse permisjonsreglene, fedre/mødrekvote og fellesperioden, og jeg klarer ikke helt å forstå dette her. Tenkte å reise på NAV-kontor å prate med dem, men litt skeptisk på hva jeg kan forvente av hjelp der. Så kom jeg på at det sikkert er noen kloke damer her inne som har stålkontroll på dette emnet!

 

Jeg har skjønt såpass at det nok er mest lønnsomt å ta 100% dekning, 49 uker. Men, da er barnet bare ca. 10 mnd ved permisjonsslutt, jeg vil veldig gjerne klare å være hjemme med barnet i 18 mnd. (Termin i februar -16, tenker bhgoppstart høsten -17 er naturlig da) Hvordan skal jeg få dette til? Hvordan er det lurest å fordele det? Far jobber på anlegg, 12 dager borte, 16 dager hjemme, jeg tenkte at vi kanskje kunne ha utnyttet den gode friperioden han har, ved at jeg jobber når han er hjemme og har permisjon mens han er borte, kanskje vi kan strekke det litt sånn sett? Når bør han i så fall ta sine 10 uker? Noen kloke tanker på hvordan jeg kan løse dette? :)
 

Tusen takk for alle innspill! 



Anonymous poster hash: 07f56...cef
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi velger 80% lønn under permisjonen og lengre permisjonstid for å unngå å ta ulønnet permisjon. Når man har ulønnet permisjon mister man en del rettigheter, feks hvis du blir langvarig syk i denne perioden. Pass ihvertfall på å ha en dato for når du skal tilbake på jobb, da kan det være at du har rettigheter fra den datoen. Så den totale kostnaden kan bli langt dyrere med 100% lønn og ulønnet permisjon.

 

Anonymous poster hash: b9e62...f50

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...