Gå til innhold

Innflyttergave?


Anbefalte innlegg

Skrevet

I helga er jeg invitert på innflyttingsfest, og lurer på om det er normalt å ta med gave?
Og isåfall hva kan jeg gi til en person jeg nesten ikke kjenner? 
Er en nyansatt kollega, derfor vi ikke er så godt kjent enda :)



Anonymous poster hash: 43a18...c68
Videoannonse
Annonse
Skrevet

Ja, det er vanlig. En flaske vin er vel safe, men det er vanligst å gi noe interiørgreier. Lysestaker med lys f.eks. Kanskje annerledes hvis det er en mann.

Skrevet

Jeg ville tatt med gave. Ikke vin. Men noe fint til hjemmet. Lys og lysestaker er foreslått, ellers er det masse fint rundt om på butikkene synes jeg. Hva man skal kjøpe avhenger litt av hvor dyrt det skal være.

Skrevet

Ja, innflyttningsgave hører med. :) Jeg hadde gått for vin, blomster eller noe interørgreier. :)



Anonymous poster hash: 81499...a13
Skrevet

Helt klart gave.

 

Er det ikke 40% på alle kjøkkenkniver på coop denne uka? Et kjøkkenhåndle og/eller grytelapper og en kniv er vel en fin gave til en mann?

 

Ellers er det ganske vanlig å kjøpe lyslykter, servietter, en litt eksklusiv såpe til badet, blomster og slike ting

 

Anonymous poster hash: bafa9...cf3

Skrevet (endret)

Du må jo kjenne personen for å kunne kjøpe interiørting... Sats på vin eller blomster. Nøytralt og greit. Dere som sier at HI skal kjøpe fine ting til huset som finnes i alle prisklasser, hvordan i alle dager skal HI vite hva kollegaen liker? Ikke alle har (gudskjelov) lik smak.

Endret av amandine
Skrevet

Ja, innflytningsgave er vanlig å gi når man blir invitert på innflytningsfest

Blomster, vin, god sjokolade eller kaffe er mine forslag

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...