Gå til innhold

noen som vet? feietilsyn


Anbefalte innlegg

Skrevet

Fikk sms i dag om at feieren kommer på fredag. Hva må jeg gjøre?det står at det kun er utvendig.

 

Stigen henger på veggen på huset,men må jeg sette den opp for han eller gjør de dette selv? Noe annet jeg må gjøre? Må jeg tømme ovnen for aske?

 

Anonymous poster hash: 84a35...eae

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Du må ha klar en ildfast beholder til asken. F.eks metallbøtte eller gryte. Stigen må være tilgjengelig, de setter den opp selv.

Skrevet

Ovnen er ikke brukt på 2 år, må jeg fortsatt ha en ildfast beholder? Må vel lukke alle luftelukene på ovnen også. Men noe mer?

 

Anonymous poster hash: 84a35...eae

Skrevet

Vi har nylig hatt feieren på besøk. 

Fikk et skriv i postkassen en ukes tid i forveien.

Der stod det at man skulle gjøre klar stige og lukke spjeld. 

 

Han så vel at jeg var hjemme for jeg hadde full musikk på. Han ringte i hvert fall på døren da han var ferdig. Da spurte han om jeg ønsket at han skulle komme inn å fjerne evt sot fra peisen også. Han var ung og deilig så det sa jeg ja takk til ;)

 

Nevnte ingen ting om ildfast beholder, hverken feier eller i skrivet som kom i postkassa. Men det er vel gjerne forskjellig fra plass til plass.



Anonymous poster hash: 2e567...a95

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...