Plutselig_gravid Skrevet 11. september 2015 #1 Skrevet 11. september 2015 Minsten fyller 2 år om noen dager og vi hadde i utgangspunktet tenkt å kjøpe trehjulsykkel til han. Etter å ha testet ut bl. a DBS sin så ser vi jo at han er alt for kort i bena. Innen han når ned til pedalene mestrer han nok en tohjuling Trehjuling med plasthjul er utelukket da oppkjørselen for det meste består av grus. . Så, hvor skal vi kjøpe løpesykkel? Jeg skal ut å handle i dag, rekker ikke bestille fra nettbutikk. Bor i gokk så vil unngå bomtur Kriterier : Den må være såpass lav at en som er ca 83 cm rekker ned med bena Den må ha bremse Sete og ratt bør kunne reguleres Den bør ikke være veldig tung Den må ha lufthjul Den må koste under 1000 kr Setter pris på hvis noen gidder å svare
Mamma`n til Will& Ailo Skrevet 11. september 2015 #2 Skrevet 11. september 2015 På alle sportsbutikker, Coop obs, biltema.
the amazing spidermamma Skrevet 11. september 2015 #3 Skrevet 11. september 2015 Jeg tror vi kjøpte en løpesykkel på XXL som hadde pedaler som kan settes på når man er klar for det. Det var kjempesmart, for da blir det en 'myk' overgang til vanlig sykkel. Tror ikke den var svinedyr heller.
I scream for icecream! Skrevet 11. september 2015 #4 Skrevet 11. september 2015 Ville bare si at løpesykkel er helt genialt! Yngste her brukte det og gikk rett over til pedalsykkel. Da var balansen allerede i orden, så han satte seg på og syklet som han aldri hadde gjort annet.
Anonym bruker Skrevet 11. september 2015 #5 Skrevet 11. september 2015 Om den tilfredsstiler dine kriterier vet jeg ikke, men vi hadde Puky-sykkel til sønne vår fra han var to år - gullgod. Hadde den minste modellen, den er uten brems og det var perfekt - han bremset med beina og slapp å ha for mange "dingser" å lære seg. Karte fint å bremse opp stor fart allikevel,og ingen bråbremsing. Det som var så bra med denne modellen er at det ikke er en stang, men en lav"fotplattform", slik at han kunne plassere føttene der mens han suste avgårde. Fikk med andre ord kjempebalanse. Justerbart sete og styre. Anonymous poster hash: 6dbdd...a06
Anonym bruker Skrevet 11. september 2015 #6 Skrevet 11. september 2015 Denne altså … https://www.sprell.no/produkt/lopesykkel-2-ar-blaHilsen hun over. Anonymous poster hash: 6dbdd...a06
Plutselig_gravid Skrevet 11. september 2015 Forfatter #7 Skrevet 11. september 2015 Om den tilfredsstiler dine kriterier vet jeg ikke, men vi hadde Puky-sykkel til sønne vår fra han var to år - gullgod. Hadde den minste modellen, den er uten brems og det var perfekt - han bremset med beina og slapp å ha for mange "dingser" å lære seg. Karte fint å bremse opp stor fart allikevel,og ingen bråbremsing. Det som var så bra med denne modellen er at det ikke er en stang, men en lav"fotplattform", slik at han kunne plassere føttene der mens han suste avgårde. Fikk med andre ord kjempebalanse. Justerbart sete og styre. Anonymous poster hash: 6dbdd...a06 Den så lur ut. Noen butikker som selger den, eller kun nettbutikker? Hvordan er høyden på den? Det viktigste kriteriet er at han rekker ned. Han er jo på størrelse med en 1 åring.
Anonym bruker Skrevet 11. september 2015 #8 Skrevet 11. september 2015 Minsten fyller 2 år om noen dager og vi hadde i utgangspunktet tenkt å kjøpe trehjulsykkel til han. Etter å ha testet ut bl. a DBS sin så ser vi jo at han er alt for kort i bena. Innen han når ned til pedalene mestrer han nok en tohjuling Trehjuling med plasthjul er utelukket da oppkjørselen for det meste består av grus. . Så, hvor skal vi kjøpe løpesykkel? Jeg skal ut å handle i dag, rekker ikke bestille fra nettbutikk. Bor i gokk så vil unngå bomtur Kriterier : Den må være såpass lav at en som er ca 83 cm rekker ned med bena Den må ha bremse Sete og ratt bør kunne reguleres Den bør ikke være veldig tung Den må ha lufthjul Den må koste under 1000 kr Setter pris på hvis noen gidder å svare Mini sagway. Anonymous poster hash: 44750...7d1
Plutselig_gravid Skrevet 11. september 2015 Forfatter #9 Skrevet 11. september 2015 På alle sportsbutikker, Coop obs, biltema. Selges de i ulike størrelser? Har sett litt i nettbutikkene og synes kanskje de ser litt stor ut til han. Han er så kort i bena. Bør vel ikke være så mye mer enn 30 cm fra setet og ned til bakken.
Plutselig_gravid Skrevet 11. september 2015 Forfatter #10 Skrevet 11. september 2015 Endte opp med en fra brio av merket Micro (g-bike) da de var utsolgt for alle "guttesyklene" på de fire sportsbutikkene vi var innom og coop obs. Satser på løpesykkelen er bra! Jeg betalte nemlig 999 kr for den, for så å oppdage at den koster 599 kr på diverse nettbutikker. Nok en gang må jeg betale for å være i siste liten
Anonym bruker Skrevet 11. september 2015 #11 Skrevet 11. september 2015 Om den tilfredsstiler dine kriterier vet jeg ikke, men vi hadde Puky-sykkel til sønne vår fra han var to år - gullgod. Hadde den minste modellen, den er uten brems og det var perfekt - han bremset med beina og slapp å ha for mange "dingser" å lære seg. Karte fint å bremse opp stor fart allikevel,og ingen bråbremsing. Det som var så bra med denne modellen er at det ikke er en stang, men en lav"fotplattform", slik at han kunne plassere føttene der mens han suste avgårde. Fikk med andre ord kjempebalanse. Justerbart sete og styre. Anonymous poster hash: 6dbdd...a06 Den så lur ut. Noen butikker som selger den, eller kun nettbutikker? Hvordan er høyden på den?Det viktigste kriteriet er at han rekker ned. Han er jo på størrelse med en 1 åring. Ligger noen på finn. Den er faktisk kjempegod, vi hadde til våre også, men de vil ikke gi slipp på den, leker på den i gata enda, 5 år 😊 sykler utenom da, men den er liten og morsom. Anonymous poster hash: 08904...61b
Plutselig_gravid Skrevet 11. september 2015 Forfatter #12 Skrevet 11. september 2015 Om den tilfredsstiler dine kriterier vet jeg ikke, men vi hadde Puky-sykkel til sønne vår fra han var to år - gullgod. Hadde den minste modellen, den er uten brems og det var perfekt - han bremset med beina og slapp å ha for mange "dingser" å lære seg. Karte fint å bremse opp stor fart allikevel,og ingen bråbremsing. Det som var så bra med denne modellen er at det ikke er en stang, men en lav"fotplattform", slik at han kunne plassere føttene der mens han suste avgårde. Fikk med andre ord kjempebalanse. Justerbart sete og styre. Anonymous poster hash: 6dbdd...a06 Den så lur ut. Noen butikker som selger den, eller kun nettbutikker? Hvordan er høyden på den?Det viktigste kriteriet er at han rekker ned. Han er jo på størrelse med en 1 åring. Ligger noen på finn. Den er faktisk kjempegod, vi hadde til våre også, men de vil ikke gi slipp på den, leker på den i gata enda, 5 år 😊 sykler utenom da, men den er liten og morsom. Anonymous poster hash: 08904...61b Så bra at den er god:) Likte godt at den bare veide rundt 3 kg. Jeg har en 4 og en 6 åring også, så det spørs om lillebror får ha den i fred ;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå