Gå til innhold

Noen som har brukt både Albyl-e og Klexane under svangerskapet?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva var årsaken? Gikk det bra til slutt?

 

Anonymous poster hash: 8b447...a3a

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg gjorde det. Eller fragmin da, som er blodfortynnende i sprøyteform.

Grunnen var mange ma. Gikk bra to ganger og har i dag to friske fine barn 😍

 

Anonymous poster hash: e3b5f...0ee

Skrevet

Er du gravid og går på Albyl-E? Det er ikke så heldig. Hvert fall ikke i siste trimester. Klexane er null problem.

 

Anonymous poster hash: 631a7...984

Skrevet

Er du gravid og går på Albyl-E? Det er ikke så heldig. Hvert fall ikke i siste trimester. Klexane er null problem.

 

Anonymous poster hash: 631a7...984

Det er vel ikke uheldig heller så lenge legen har foreskrevet det. Jeg gikk på det og fragmin under begge mine svangerskap, slutta i uke 36 eller noe. Begynte på begge etter at jeg hadde blitt gravid.

 

Anonymous poster hash: e3b5f...0ee

Skrevet

Ja, er gravid og skal straks begynne på Albyl-e. Tidligere svangerskap har jeg brukt Klexane og da gikk svangerskapet bra. I første svangerskap brukte jeg ingenting, endte med morkakesvikt og babyen vår døde 😢. Nå når jeg er gravid igjen sier legene at jeg må gå på Albyl-e, men jeg vet jo det gikk bra med Klexane sist gang. Lurer derfor på om jeg kan be om å bruke begge to?

 

Hadde forresten et påbegynt svangerskap tidligere i år som endte i MA, da brukte jeg kun Albyl-e. Er litt sånn at jeg innbiller meg at Albyl-e ikke hjalp og at jeg burde ha begge to for at svangerskapet nå skal gå bra både i starten og på slutten.

 

Hi

 

Anonymous poster hash: 8b447...a3a

Skrevet

Bruker albyl-e og fragmin. Har APS, er derfor jeg tar det. Er nå i uke 38 og de skal sette i gang fødselen om noen dager😊 mitt andre svangerskap på medisinene.

 

Anonymous poster hash: a8892...253

Skrevet

Rart du skal bruke en medisin som ikke fungerte for deg. Jeg tror du må snakke med legen din og få det som fungerte istede.

 

Anonymous poster hash: a8892...253

Skrevet

Jeg brukte klexane og aspirin under mine svangerskap. Grunn: Tidligere blodpropp og gjentatte spontanaborter. Vanlig å gi blodfortynnende for å øke sirkulasjon i livmoren. Mine svangerskap gikk komplikasjonsfritt og fødte friske fine barn.

Skrevet

Jeg har leiden. Å får nå Albyle E etter 5 aborter. Men er redd det ikke er nok. Men legen mener det.... Vil gjerne ha fragmin eller noe i tillegg. Kan man mase seg til det, eller bestemmer legen alt?

Skrevet

Jeg har også Leiden. Første svskap gikk jeg kun på fragmin.

 

Hadde 3 SA, 1 MA og 2 svskap utenfor etter første svskap. Siste svangerskap gikk jeg på både albyle E og fragmin til uke 20 og bare fragmin frem til jeg fødte.

Skrevet

Jeg har også APC-resistens eller Leidens mutasjon, brukte Fragmin i to svangerskap og noen uker etter fødsel. Fødte friske barn.

Trodde ikke Albyl-e var virksomt ved Leidens mutasjon, det har ihvertfall jeg fått beskjed om av gynekolog og fastlege.

 



Anonymous poster hash: df539...04b
Skrevet

Gikk på albyl-e og Fragmin i første svangerskap, asasatin retard og Fragmin i andre.

Står på blodfortynnende fast grunnet Leiden, trombocytose og gjentatte hjerneinfarkter.

 

 

Anonymous poster hash: c93f1...aaa

Skrevet

Jeg har også leiden mutasjon.

Har nettopp født mitt første, friske barn. Gikk på Klexane til 12. svangerskapsuke.

Før det har jeg hatt 3 sa, 4 exu og 1 ma.

 

For meg var det altså nok med blodfortynnende i 1. trim.

 

Lykke til :)

 

Anonymous poster hash: f606d...9aa

Skrevet

Jeg tok albyl- e fra uke 12 til uke 36 for å forebygge svangerskapsforgiftning. Fødte ei frisk jente :) Legen forsikret meg om at det var helt trygt. 



Anonymous poster hash: 7fcb9...226
Skrevet

Har brukt Albyl-e og Fragmin fram til uke 36 i to svangerskap pga. habituell abort. Mistet alle svangerskap uten blodfortynnende, selv om de ikke fant noe galt på prøver.

 

Anonymous poster hash: 3fdb9...b12

Skrevet

Jeg tar albylE nå pga mange aborter. Har fått 100 piller. Det skulle vere nok mente legen. Skal på kontroll onsdag. Så får vi se hva de sier.

Skrevet

Nå ble jeg også litt nervøs. Går på albyl-e grunnet morkakesvikt i forrige svangerskap, men ikke klexane. Har ikke leiden eller andre påviste tilstander.

 

Anonymous poster hash: adf6a...652

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...