Anonym bruker Skrevet 9. august 2015 #1 Skrevet 9. august 2015 Jeg har ei lita jente som ikke trives i nye situasjoner eller situasjoner med nye folk. Da trenger hun å være litt for seg selv til hun føler seg trygg og selv ønsker å delta på det som skjer. MEN så er det svigermor som på død og liv skal skvise seg innpå ungen i familieselskaper og lignende. For det første slipper ingen andre til, for det andre lager det press på ungen å liksom være showhund "kan du si xxxx, kan du gjøre xxxx, kom så skal farmor bære/trille/løfte/leke" osv osv. Hun tar bare ikke hintet når jeg direkte sier "NÅ må xxx være litt for seg selv til hun er klar for å være med oss". Arg, hvordan gå frem på noen som nekter å respektere oss og ungen? Anonymous poster hash: d2e49...d22
oslofrk Skrevet 9. august 2015 #2 Skrevet 9. august 2015 Snakk med henne på tomannshånd før neste familieselskap! Jeg ville sagt noe ala "skjønner at det er godt ment, men hun blir så ukomfortabel..."og vi voksne kan hjelpe henne ved å la henne i fre til hun er husvarm..." Lykke til!
oslofrk Skrevet 9. august 2015 #3 Skrevet 9. august 2015 Snakk med henne på tomannshånd før neste familieselskap! Jeg ville sagt noe ala "skjønner at det er godt ment, men hun blir så ukomfortabel..."og vi voksne kan hjelpe henne ved å la henne i fre til hun er husvarm..." Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå