Anonym bruker Skrevet 15. juli 2015 #1 Skrevet 15. juli 2015 Har et billån det er igjen 18000 av, og har 19000 på sparekontoen. Hva syns dere er lurest av å betale ned lånet, eller ha pengene på sparekonto som buffer til uforutsette ting. Anonymous poster hash: 26229...add
Liv & Røre Skrevet 15. juli 2015 #2 Skrevet 15. juli 2015 Kommet an på hvor mye du betaler på billånet og hvor mye av det som er renter. Personlig hadde jeg nok betalt ut billånet og heller spart opp det du normalt betalte til en ny buffer. Men så er ikke jeg så opptatt av buffer da. Heller ha mindre lån.
Anonym bruker Skrevet 15. juli 2015 #3 Skrevet 15. juli 2015 Kommet an på hvor mye du betaler på billånet og hvor mye av det som er renter. Personlig hadde jeg nok betalt ut billånet og heller spart opp det du normalt betalte til en ny buffer. Men så er ikke jeg så opptatt av buffer da. Heller ha mindre lån. Betaler rundt 1800 i mnd og har 6% i rente. Anonymous poster hash: 26229...add
Sint naken biltyv Skrevet 15. juli 2015 #4 Skrevet 15. juli 2015 Om du har mer enn 6 prosent rente på sparekontoen så ville jeg beholdt buffer. Om du ikke har det så betal ned lånet.
ma(G)ma med to små :) Skrevet 15. juli 2015 #5 Skrevet 15. juli 2015 Jeg ville ha betalt ned halve billånet og hatt resten på sparekonto. Penger jeg har på konto har en tendens til å bli brukt opp *kremt*, men allikevel ville jeg ikke ha kvittet meg med alt. Ting kan oppstå, og det gir en trygghet å vite at man har penger tilgjengelig dersom noe ryker.
TPK Skrevet 15. juli 2015 #6 Skrevet 15. juli 2015 Ville betalt halvparten på lånet og hatt resten som buffer.
Anonym bruker Skrevet 15. juli 2015 #7 Skrevet 15. juli 2015 Hvor mye rente har du på sparekontoen da, det er vel ikke renter å få i det hele tatt nesten på slike kontoer om dagen? Jeg ville betalt inn billånet og satt 1800 kr i måneden inn på sparekontoen de neste månedene så du fikk spart opp igjen ca en månedslønn i bufferkonto. Anonymous poster hash: 8e836...321
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå